۱۱۰ هزار معلول خانه ندارند

۱۱۰ هزار معلول خانه ندارند

خاتون یار: مدیرعامل انجمن پشتیبانی از حقوق معلولان ایران اعلام نمود که بیش از 110 هزار معلول در کشور فاقد مسکن هستند.


علی همت محمودنژاد در حاشیه مراسم اهداء ۱۴۰۰ واحد مسکونی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط بنیاد برکت و بنیاد مسکن انجام شد در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: سیاستهای چند سال اخیر در قبال مسکن، سبب فقیر شدن خانواده های مستاجرنشین دارای معلولیت شده و این درحالیست که باوجود ۱۱۰ هزار معلول فاقد مسکن، ۱۰ هزار نفر از آنها، خانواده های دارای دو و سه معلول و بیشتر هستند. همین طور روز ملی اسکان معلولان و نیازمندان که بهانه ای برای دیده شدن این قشر در جامعه بود، از صفحه تقویم کشور حذف گردیده است.
وی با طرح این پرسش که چگونه ممکنست درحالیکه سیل بی شماری از معلولان فاقد مسکن بوده و تعدادی بسیاری زیادی از آنها به خاطر نبود مسکن به مراکز نگهداری معلولان پناه برده اند، روز ملی اسکان معلولان و نیازمندان از صفحه رسمی تقویم کشور حذف شود؟، اظهار داشت: از دولت جدید انتظار داریم تا در رویکرد خود نسبت به تامین مسکن آحاد جامعه، معلولان و نیازمندان را با نگاه ویژه در نظر گیرد.
محمودنژاد اضافه کرد: معلولی که مستمری ماهیانه اش ۳۵۰ هزار تومان است، چگونه امکان تهیه مسکن ۴۰۰ میلیونی را می توان در او پیدا کرد؟. مسکن معلولان نیازمند باید رایگان و بر طبق قانون پشتیبانی از حقوق معلولان مصوب سال ۱۳۸۳ باشد.
مدیرعامل انجمن پشتیبانی از حقوق معلولان ایران افزود: در قانون قبلی پشتیبانی از حقوق معلولان (مصوب سال ۱۳۸۳) مقرر شده بود که وزارت مسکن ۱۰ درصد از واحدها را برای معلولان بطور رایگان آماده کند.
محمودنژاد پیش بینی نمود که اگر این مساله در دستور کار دولت قرار گیرد، می توان در سه سال آینده چشم انداز خوبی برای مسکن معلولان در نظر گرفت.
منبع:

1400/07/21
09:28:39
0.0 / 5
257
تگهای خبر: خانواده , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان