اولین سانتریفیوژ بانك خون در كشور ایجاد می شود

اولین سانتریفیوژ بانك خون در كشور ایجاد می شود

به گزارش خاتون یار اولین سانتریفیوژ بانك خون تولید داخل به دنبال امضاء تفاهم نامه ای بین سازمان انرژی اتمی ایران و سازمان انتقال خون ایران توسط سازمان انرژی اتمی ایران برای مصارف بانك خون ایجاد می شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، این تفاهم نامه در جهت عمل به وظیفه ملی بر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص پشتیبانی از تولیدات ملی و پیرو مكاتبات و مذاكرات بین سازمان انرژی اتمی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی منعقد شده است.
بر طبق این تفاهم نامه سازمان انتقال خون ایران برای تكمیل تجهیزات استراتژیك خود اعلام نیاز برای ساخت ۵۰ عدد دستگاه سانتریفیوژ بانك خون كرده است كه تا كنون این تجهیزات توسط شركت های خارجی ساخته و تأمین می شده است. بر طبق این تفاهم نامه سازمان انرژی اتمی ایران با استفاده از تجهیزات داخل و دانش بومی و به منظور رفع همیشگی وابستگی به شركت های خارجی اعلام آمادگی كرده است.
سازمان انرژی اتمی ایران با بهره گیری از دانش تولید سانتریفیوژهای آزمایشگاهی و صنعتی بر پایه تجربیات موفق موجود در شركت های مرتبط برای طراحی و ساخت تجهیزات مورد نظر سازمان انتقال خون اعلام آمادگی كرده است كه این ۵۰ عدد سانتریفیوژ بانك خون را بسازد و در اختیار سازمان انتقال خون قرار دهد.
این تفاهم نامه به امضا اصغر زارعان دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی و علی اكبر پورفتح الله مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران رسید.
سازمان انتقال خون به منظور جداسازی اجزای خون های اهدایی داوطلبان اهدای خون از دستگاه های سانتریفیوژ برای جداسازی اجزای خون مانند پلاسما، پلاكت و گلبول قرمز استفاده می نماید.
منبع:

1398/03/01
18:01:56
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: پزشك , تولید , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان