ماجرای سقف گذاری برای دریافت انسولین بیماران دیابتی

ماجرای سقف گذاری برای دریافت انسولین بیماران دیابتی

خاتون یار: مبحث دارو و درمان بیماران دیابتی همواره از موضوعات مهم و هزینه بردار برای بیمه ها تلقی می شود؛ موضوعی كه با سقف گذاری در عرضه خدمات توسط سازمان های بیمه گر تا حدودی كنترل شده است، اما ظاهرا برخی سقف گذاری های جدید ابراز نارضایتی این بیماران را به دنبال داشته است.


دكتر اسدالله رجب - رئیس انجمن دیابت ایران در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این كه هیچ كمبودی در تأمین داروی انسولین در سطح بازار وجود ندارد، اظهار داشت: هم اكنون مشكل ما كاهش سقف تقبل هزینه داروها توسط بیمه ها است كه با شروع سال جدید محدودیت های تازه ای برای بیماران دیابتی در نظر گرفته اند.
رجب افزود: تقاضای ما از بیمه ها این است تا با ما جلساتی داشته باشند تا طی هم اندیشی با یكدیگر بتوانیم صدمه های كم شدن سقف پوششی انسولین توسط بیمه ها برای بیماران را كاهش داده و از سویی جلوی هزینه های اضافی سازمان های بیمه گر را بگیریم.
وی با تاكید بر اهمیت در نظر گرفتن سایر شرایط بیماران دیابتی اضافه كرد: بعنوان مثال برای نوجوان دیابتی كه در سن بلوغ و رشد قرار دارد، نمی توان سقف دریافت انسولین قائل بود؛ چونكه می تواند به رشد آنها صدمه برساند.
دكتر حنان حاجی محمودی_مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت در این باره ضمن بیان اینكه این محدودیت های جدیدی كه برای دریافت انسولین صورت می گیرد در سازمان بیمه سلامت نبوده، اظهار داشت: قبل از این هم سازمان ما محدودیت هایی برای دریافت انسولین قائل بود، اما محدودیت جدیدی اعمال نكرده ایم. امكان دارد این محدودیت ها از جانب سایر سازمان های بیمه گر صورت گرفته باشد.
وی اضافه كرد: روش كار به این صورت بود كه اگر بیماری به دستور پزشك بیشتر از سقف مورد نظر سازمان نیاز به انسولین داشت، با تشكیل پرونده به كمیته بررسی ارجاع داده می شد و در صورت تأیید كمیته، میزان انسولینی كه پزشك تجویز كرده بود در اختیار بیمار قرار می گرفت.
وی با اشاره به این نكته كه محدودیت سقف تعدادی در تمام اقلام دارویی وجود دارد، اظهار داشت: در بعضی بیماران مشاهده می شود كه فرد مبادرت به رعایت اصول تغذیه ای نكرده و می خواهد صرفاً با دارو بیماری خویش را كنترل كند. بنابراین نباید میزان دریافت انسولین به حدی باشد كه بیمار انگیزه رعایت رژیم غذایی نداشته باشد. از سوی دیگر سازمان های بیمه گر هم با محدودیت اعتبارات مواجهند و اولویت با تأمین داروهای پرهزینه ای مانند انسولین است.1398/02/25
12:42:27
5.0 / 5
4188
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان