رییس كمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران عنوان كرد

اختصاص 10 میلیارد تومان برای پهنه فرهنگی رودكی

اختصاص 10 میلیارد تومان برای پهنه فرهنگی رودكی

خاتون یار: رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در تشریح آخرین وضعیت پهنه رودكی اظهار داشت: برای اجرای این پهنه در شهر تهران در بودجه سال 1397 رقم 10 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود و امروز باز این پروژه در حال پیگیری است.


محمدجواد حق شناس در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه پهنه فرهنگی رودكی و راسته های كتاب، صنایع دستی، نمایش و هنرهای تجسمی در حال پیگیری هستند و توسط مناطق 11، 6 و 12 روند اجرای آنها پیگیری می شود، اضافه كرد: در كنار اجرای راسته های كتاب و صنایع دستی سوژه راسته نمایش خیابان لاله زار باز توسط شهرداری منطقه، سازمان زیباسازی و شركت توسعه فضاهای فرهنگی دنبال میگردد.

وی ادامه داد: پهنه رودكی كه از شمال به خیابان انقلاب، از جنوب به خیابان نوفل لوشاتو، از شرق به خیابان حافظ و از غرب باز به خیابان ولیعصر(عج) محدود میگردد بعنوان محلی برای عرضه محصولات فرهنگی همچون كتاب، صنایع دستی و هنرهای تجسمی در پایتخت و با هدف شكل گیری و سامان دهی راسته های فرهنگی و هنری در نظر گرفته شده است.

حق شناس افزود: امیدوارم تلاش ها برای تكمیل این پهنه و تكمیل راسته های فرهنگی و هنری آن ارام ارام به نتیجه برسد تا بدین سان در منطقه 11 كه ریشه در تهران قدیم دارد حال و هوای فرهنگی منطقه هم تغییر كند.

وی اشاره كرد: در اجرای پهنه فرهنگی رودكی، میدان انقلاب تا چهارراه كالج به راسته كتاب تبدیل خواهد شد و خیابان كریم خان زند از میدان ۷ تیر تا تقاطع حافظ باز راسته دوم كتاب خواهد بود و خیابان استاد نجات اللهی به راسته صنایع دستی تبدیل خواهد شد. همین طور خیابان لاله زار باز به راسته نمایش تبدیل خواهد شد این خیابان با داشتن 10 سینما و چند سالن تئاتر می تواند فرصتی برای امكان گفتگو در پایتخت را فراهم آورد.

خبرنگار: سید میثاق اختر/دبیر خبر: منیره كربلایی


1397/11/01
13:55:54
5.0 / 5
4298
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان