كینه قدیمی، عامل قتل با تصادف ساختگی پلیس 5700 خودرو را بررسی كرد تا به قاتل رسید

كینه قدیمی، عامل قتل با تصادف ساختگی پلیس 5700 خودرو را بررسی كرد تا به قاتل رسید

خاتون یار كینه قدیمی، عامل قتل با تصادف ساختگی؛ پلیس 5700 خودرو را بررسی كرد تا به قاتل رسید


رسیدگی به این پرونده از۲۹ تیر سال گذشته در دستور كار مأموران كلانتری 169 مشیریه قرار گرفت. درنخستین تحقیقات مشخص شد كه یك دستگاه پژو 206 با مرد میانسالی كنار خیابان تصادف كرده و از صحنه متواری شده است.
گرچه در نگاه اول به نظر می رسید كه مبحث تصادف غیرعمد باشد اما مداركی در صحنه به دست آمد كه نشان می داد این تصادف عمدی بوده و مرد 65 ساله به قتل رسیده است. بعد از بازنگری دوربین های مداربسته اطراف محل حادثه مشخص شد كه خودروی پژو 206 پس ازبرخورد عمدی با مرد میانسال از صحنه متواری شده است اما از آنجائیكه شماره پلاك خودرو خوانا نبود تحقیقات میدانی شروع شد و تعدادی از شماره های پلاك خودرو به دست آمد.
كارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پایتخت با بررسی بیشتر از 5700 خودرو سرانجام موفق به شناسایی صاحب فراری خودرو شدند.
از سویی در تحقیق از خانواده مقتول مشخص شد كه 13 سال قبل وی زمینی داشته كه افراد ناشناس با سند سازی مبادرت به ساخت و ساز غیرمجاز در ملك او كرده بودند اما مرد میانسال شكایت كرده و دادگاه با محكوم كردن متهمان آنها را مجبور به پرداخت جریمه چند میلیاردی و بازپس دادن ملك كرده بود. همین مسأله هم سبب كینه و اختلاف شده بود. یكی از آنها مرد میانسالی به نام جعفر بود، این درحالی بود كه صاحب خودرو پژو 206، همان مردی بود كه در پرونده سندسازی محكوم شناخته شده بود. جعفر بازداشت شد و زمانی كه با مدارك پلیسی مواجه گردید به قتل اعتراف كرد.
او اظهار داشت: پس از اینكه دادگاه حكم را صادر كرد، تصمیم به انتقام گرفتم و با همدستی یكی از دوستانم نقشه را طراحی كردیم. می خواستم با تصادف ساختگی از مرد میانسال انتقام بگیریم و برای همین شب حادثه از محل كار مقتول او را تعقیب كردیم. هنگام تعقیب، وی سوار بر خودرو مزدا 3 خود شد و در میان راه با جدول خیابان برخورد كرد. هنگامی كه از ماشین پیاده شد تا مبحث را بررسی كند با خودرو به او زده و از محل متواری شدیم.
به دنبال اعتراف متهم، همدست او بازداشت شد و بامداد روز گذشته درشعبه هشتم دادگاه كیفری استان تهران به ریاست قاضی توكلی و با حضور قاضی محمدی مستشار دادگاه پای میزمحاكمه ایستادند.
درآغاز جلسه اولیای دم خواهان قصاص متهم شدند سپس متهمان به ترتیب پای میز محاكمه ایستادند، متهم ردیف اول در اظهاراتش به دادرسان دادگاه اظهار داشت: از 12 سال قبل به خاطر اختلاف ملكی كه با مقتول داشتیم درگیر بودیم، وی در جریان فروش یكی از ملك هایش سر من كلاه گذاشته بود اما من در مرگ وی بی گناهم. او درجریان تصادفی كه پیش آمد كشته شد.
پس از اظهارات متهم اصلی پرونده به افترا قتل عمد وكیل وی در جایگاه ایستاد و به دفاع از متهم پرداخت. متهم ردیف دوم هم كه آزاد بود در جلسه دادگاه منكر قتل شد.
سپس قضات عالی رتبه دادگاه برای صدور حكم وارد شور شدند.
17231

1397/07/30
12:34:03
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان