مجوز تأسیس مركز تحقیقات تكنولوژی پزشكی كرمانشاه صادر شد

مجوز تأسیس مركز تحقیقات تكنولوژی پزشكی كرمانشاه صادر شد

خاتون یار: كرمانشاه- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه اظهار داشت: در دویست و شصت و هشتمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشكی كشور، مجوز تأسیس مركز تحقیقات تكنولوژی پزشكی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه صادر شد.


دكتر فرید نجفی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: این مجوز امروز (یكشنبه) توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی صادر شد و این مركز جزو مراكز تحقیقاتی پژوهشكده فناوری های سلامت این دانشگاه در آمد.
وی تصریح كرد: با اضافه شدن این مركز به پژوهشكده فناوری های سلامت، شمار مراكز تحقیقاتی زیرمجموعه آن به چهار مركز رسید.
وی اجرای پروژه های مشترك با اتحادیه اروپا و همكاری برای دستیابی به تكنولوژی های پیشرفته را جزو اهداف این مركز دانست و اظهار داشت: صدور این مجوز در حالیكه گسترش كمی مراكز تحقیقاتی در سطح كشور تقریباً متوقف شده و نگاه وزارت بهداشت به توسعه كیفی مراكز است برای ما حائز اهمیت می باشد.
پیشنهاد دهنده راه اندازی این مركز دكتر محمود امیری بوده و ریاست این مركز تحقیقاتی نوپا به عهده وی است.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه در ادامه تعداد مراكز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه را 14 مركز اعلام نمود و اظهار داشت: با این تعداد مركز امكان تولید سه پژوهشكده را در استان داریم كه مجوز تولید پژوهشكده فناوری سلامت صادر شده و مقدمات تصویب پژوهشكده دوم با عنوان تحقیقات سلامت هم انجام شده و تا آخر سال این پژوهشكده هم مصوب می گردد.
دكتر نجفی تصریح كرد: پژوهشكده تحقیقات سلامت هم متشكل از سه مركز تحقیقاتی عوامل محیطی موثر بر سلامت، علوم دارویی و سوء مصرف مواد تشكیل می گردد.
وی با اشاره به اینكه می خواهیم تعداد پژوهشكده های علوم پزشكی استان را به سه مورد برسانیم، اظهار داشت: هنوز برای حوزه فعالیت پژوهشكده سوم تصمیم نهایی نگرفته ایم.
او همینطور به تشریح وضعیت علمی آموزشی این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: این دانشگاه هشت دانشكده، 14 مركز تحقیقاتی، بیش از پنج هزار نفر دانشجو و 449 نفر عضو هیات علمی دارد كه از این تعداد 17نفر استاد تمام و 101 نفر دانشیار و مابقی استادیار و مربی هستند.
3033


1397/06/12
21:03:27
5.0 / 5
5114
تگهای خبر: پزشك , تحقیقات , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان