15 استان كشور فاقد مركز جامع سرطان است

15 استان كشور فاقد مركز جامع سرطان است

خاتون یار: بجنورد- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی با اشاره به اینكه 15 استان فاقد مركز جامع سرطان است، اظهار داشت: تلاش خواهیم كرد تا این استان ها هم به این مركز تجهیز شوند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایرنا، دكتر قاسم جان بابایی روز پنجشنبه در بازدید از بخش تشخیص و درمان سرطان بیمارستان امام علی (ع) بجنورد تصریح كرد: این استان هم فاقد مركز جامع سرطان است كه امیدواریم راه اندازی شود.
وی اظهار داشت: دستگاه پلاسما فرز كه جزو لزوم های این بخش است هم تامین گردد.
بخش تشخیص و درمان سرطان بیمارستان امام علی (ع) بجنورد با ظرفیت هشت تخت روزانه 15 الی 20 بیمار پذیرش می گردد و سه پزشك متخصص در آن فعالیت دارند.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در ادامه سفر خود به خراسان شمالی از بخش نیمه تمام آی سی یو 2 این بیمارستان شهرستان بجنورد بازدید كرد.
به گفته رییس انجمن پشتیبانی از بیماران سرطانی خراسان شمالی دو هزار بیمار سرطانی عضو انجمن خیریه عطوفت در این استان 863 هزار نفری هستند كه روز به روز به شمار آن ها افزوده می گردد.
خراسان شمالی روی كمربند سرطان قرار دارد.
كمربند سرطان از شمال ایران از استان هایی همچون استان گلستان تا شمال چین ادامه دارد كه خراسان شمالی هم متاسفانه در این كمربند قرار دارد و بنابراین در بعضی از سرطان ها همچون سرطان دستگاه گوارش نسبت به میانگین كشور بیشتر و روند افزایشی دارد.
براساس آخرین آمار اداره كل ثبت احول خراسان شمالی این استان 863 هزار نفر جمعیت دارد.
3007/ 6042/


1397/05/04
18:25:31
5.0 / 5
5146
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان