7 نانو داروی محققان زنجانی درحال تجاری سازی است

7 نانو داروی محققان زنجانی درحال تجاری سازی است

خاتون یار: زنجان - معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی و درمانی زنجان اظهار داشت: هم اكنون هفت نانو دارو تولیدی توسط محققان و پژوهشگران علوم پزشكی زنجان در حال تجاری سازی است.


علیرضا شغلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: هم اكنون این استان بعنوان قطب فناوری نانو در كشور به حساب می آید كه تعدادی از محققان صاحب نام در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.
این مسئول تصریح كرد: سیاست دانشگاه علوم پزشكی زنجان پشتیبانی از هر گونه نوآوری، تحقیق بویژه خودكفایی در زمینه دارو و علمی قرار دارد و در این راستا دانشگاه طی چند سال قبل كارهای مهم و اثر گذار را مورد توجه قرار داده است.
وی اظهار نمود: هم اكنون سه شركت دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشكی زنجان مستقر شده كه در زمینه نانو داروها و داروهایی با تكنولوژی بسیار بالا فعالیت می نمایند كه تا كنون روند روبه رشدی داشته است.
شغلی اضافه كرد: این واحد دانشگاهی برای تحقق برنامه های خود در ارتباط با تولید نانو داروها امكانات لازم را در اختیار پژوهشگران این شركت های دانش بنیان قرار داده كه بسیار رضایتبخش بوده است.
وی بیان كرد: در چند سال قبل تولید نانو داروها در این واحد دانشگاهی شروع شده كه طبق پیش بینی ها نیمه سال آینده وارد بازار خواهد شد كه سهم بسزایی در درمان و توسعه حوزه پزشكی كشور به همراه خواهد داشت.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی زنجان ادامه داد: ساخت دارو مراحل مختلفی آزمایشگاهی، حیوانی، تا گروههای داوطلب و جمعیت های انسانی را طی می كند و با تلاش های كه در كشور انجام گرفته چشم انداز بهتری در این بخش بوجود آمده است.
وی اظهار نمود: شركت های دانش بنیان علوم پزشكی زنجان به لحاظ كیفیت وو فعالیت های ترسیم شده خود در كشور عملكرد بهتری داشته اند اما به لحاظ تعداد عملكرد مناسب نبوده است.
شغلی اضافه كرد: بر این اساس تلاش می گردد در سال های آینده شمار شركت دانش بنیان علوم پزشكی زنجان در جهت ارتقای پژوهش و تحقیقات علمی افزایش یابد.
وی تصریح كرد: این واحد دانشگاهی در رشد و توسعه بخش پژوهش هم رتبه متوسطی در كشور دارد كه زیر ساخت های بسیار خوبی هم فراهم گشته است.
7320/8068


1397/03/05
14:22:12
5.0 / 5
4823
تگهای خبر: پزشك , تحقیقات , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان