برنامه ریزی برای تولید 17 داروی ایرانی نانویی در حوزه پوست

برنامه ریزی برای تولید 17 داروی ایرانی نانویی در حوزه پوست

خاتون یار: تهران- رئیس مركز آموزش و پژوهش بیماری های پوست و جذام دانشگاه علوم پزشكی تهران به انجام مطالعات در این مركز برای تولید داروهای موضعی پوستی با استفاده از تكنولوژی نانو اشاره نمود و اظهار داشت: تولید 17 دارو در حوزه پوست در این مركز در دست برنامه ریزی و اجراست.


دكتر علیرضا فیروز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: كاربرد این داروها برای درمان بیماری های قارچی، آكنه، اگزما، ویتیلیگو، سالك، ریش مو و لكه های پوستی است و محققان این مركز در كوشش برای ساخت آنها هستند.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا امسال محصولی جدید از این مركز كه با فناوری نانو تولید شده باشد، وارد بازار داخل می شود، تصریح كرد: با عنایت به این كه مراحل تائید دارو از جانب سازمان غذا و دارو طولانی و زمانبر است، نمی توان پیش بینی نمود كه دقیقا چه زمانی داروی جدید وارد بازار می گردد.
رئیس مركز آموزش و پژوهش بیماری های پوست و جذام دانشگاه علوم تهران اضافه كرد: كارهای ساخت دو محصول جدید این مركز هم حدودا انجام گرفته و پرونده آنها برای دریافت مجوز به سازمان غذا و دارو ارسال شده است كه امیدوارم هرچه زودتر تاییدیه را دریافت و وارد بازار داخل شوند.

** ورود 3 محصول در حوزه پوست به بازار
فیروز ادامه داد: تابحال 3 محصول در حوزه پوست بعد از تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی وارد بازار داخل شده است؛ این محصولات ایرانی برای درمان شپش، لكه های پوستی و ترمیم زخم استفاده می شوند.
فیروز به تاسیس یك شركت دانش بنیان در این مركز هم اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به تهیه فرمولاسیون تعدادی از داروهای موضعی این مركز و كسب نتایج خوب در این زمینه، یك شركت دانش بنیان برای حركت در جهت تجاری سازی آنها بوجود آمده است.
وی كاهش مصرف دارو، افزایش جذب آن در پوست، كاهش عوارض دارو و پایین آوردن هزینه های درمانی را همچون مزیت های مصرف داروی تهیه شده با استفاده از فناوری نانو برشمرد.
علمی ** 1201 **2017


1397/02/26
15:16:32
5.0 / 5
4538
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پوست , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان