خزعلی عنوان كرد؛

تصویب آئین نامه پشتیبانی از نخبگان

تصویب آئین نامه پشتیبانی از نخبگان

به گزارش خاتون یار، انسیه خزعلی اظهار داشت: اخیراً آیین نامه ای جهت پشتیبانی از نخبگان به تصویب رسیده است که بی نظیر است، امیدوار هستیم در اجرا هم بتوانیم به خولی عمل نماییم.


به گزارش خاتون یار به نقل از مهر، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بامداد امروز در هفته دولت در دفتر این معاونت با دختران نخبه و رتبه های برترکنکور سال جاری دیدار نمود. وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان سیاستمدار، شهید رجایی و شهید باهنر و خوشامدگویی و تبریک بابت موفقیت های کسب شده در کنکور اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در برابر خون این شهیدان و این فداکاری ها حرکت کوچکی و قدم ناچیزی را برای ارتقای ایران اسلامی برداریم. معاون امور زنان و خانواده اظهار داشت: هدف از این نشست اینست که خانم ها و دختران ما بدانند پشتوانه و پایگاهی برای حرکت و قدم هایی که می خواهند بردارند، وجوددارد و بدانند ما همراهشان هستیم. ما در راه و در برابرمشکلاتی که پیش روی شماست حمایتتان می نماییم. درست است که باید برای همه زنان و مردان ایران کار کرد ولی باتوجه به شرایط کلی حاکم بر جهان و مسائل و مشکلاتی که زنان دارند و چالش هایی که خانواده با آن مواجه می باشد احتیاج به توجه ویژه به این امر وجود دارد
فلذا جهت گیری های تحقیقات علمی و تلاشهای فناورانه باید در راه تعالی خانواده باشد تا هم استقامت بنیان خانواده تضمین شود و هم شرایط مورد نیاز بانوان بهتر فراهم گردد. خزعلی در ادامه اشاره کرد: از تأکیدات بسیار زیاد رئیس جمهور، ارتباطات مردمی و ارتباطات نخبگانی است و شاید تنها دولتی که در آغاز کار سند تحول و برنامه راهبردی دارد، این دولت می باشد و دو بخش این سند به زنان و خانواده مختص شده است و تاکید گردید که زنان باید پیشران و تحول آفرین باشند. وی ادامه داد: شما نخبگان عزیز به همراه خانواده های محترمان در این راه پیشگام هستید. خزعلی ضمن تشویق تلاشهای نخبگان اضافه کرد: امیدوارم در برنامه های آینده با برنامه ریزی های منظم و برنامه های کوتاه مدت و دراز مدت بتوانید همه جنبه های زندگیتان را سامان دهید. خیلی مهم است که شما هم بتوانید به خانواده و اعضای خانواده خود توجه و ارتباط قوی داشته باشید و هم برای آینده خود برنامه داشته باشید. بانوان می توانند چند جنبه مختلف را با هم داشته باشند و تجربه ی فردی من هم اینست که من با وجود صاحب چهار فرزند در زمان تحصیل شدم، ودر مراحل مختلف رتبه اول ودر زمان تحصیل دانشجوی نمونه و بعد استاد نمونه کشوری شدم اجازه ندادم که این امر تعارضی با وظیفه و مسئولیتم در خانواده ایجاد نماید و باید به این امر توجه ویژه نمود چونکه هیچ چیزی برای زن جای خانواده و فرزندان را نمی گیرد. معاون امور زنان و خانواده ضمن توجه دادن نخبگان به اهمیت خانواده اظهار داشت: همانطور که فعالیت علمی و داشتن رتبه های خوب در سطح جهان سبب بالندگی است داشتن نسل خوب و پرورش یافته هم یکی از امتیازات این کشور است. هم اکنون ما مواجه هستیم با کشورهایی که از نظر خانواده گرفتار افول شده اند. ما با بسیاری از وزرا و خانم هایی که در سمت های خانواده و زنان روبرو بودیم متوجه شدیم بسیاری از این کشورها خانواده درحال از هم پاشیدن و افول است و در بعضی از این کشورها شصت تا هفتاد درصد از فرزندان تک والد هستند. خزعلی بعد از شنیدن دغدغه و مشکلات دختران نخبه خاطرنشان کرد: مطالبی که دوستان در ارتباط با عدالت آموزشی فرمودند، کاملاً درست و خیلی مهم است و امیدوار هستیم بتوانیم با تغییر رویه ها و سیاست ها این عدالت را تا حدی برقرار نماییم. طبیعتاً خانواده هایی که پشتوانه های مالی و خانوادگی دارند، امکان دارد فرزندان موفق تری داشته باشند ولی ما شاهد مواردی از شهرهای کوچک هستیم که توانستند به موفقیت های خوبی برسند و این یعنی نقش اصلی را خود بچه ها با تلاش و استعداد و توانایشان بازی می کنند. دشمن نوعی سرقت هوشمندانه از سرمایه های ما دارد و ما باید زمینه را برای نخبگان به جهت اینکه به رشد خود برسند فراهم کنیم؛ از طرفی باید با غیرت وطنی برای کشوری که در آن رشد کردیم بایستیم. فرزندان ما باید در کنار علم نگاه تربیتی، اصالتی و هویتی و ملی را هم داشته باشند. اخیراً هم آیین نامه ای جهت پشتیبانی از نخبگان به تصویب رسیده است که بی نظیر است، امیدوار هستیم در اجرا هم بتوانیم به خوبی عمل نماییم.

1401/06/30
10:02:16
0.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان