رشد ۲۴ درصدی ازدواج دهه شصتی ها در بهار ۱۴۰۰

رشد ۲۴ درصدی ازدواج دهه شصتی ها در بهار ۱۴۰۰

خاتون یار: آمار انتشار یافته از طرف مرکز آمار ایران نشان میدهد طی بهار امسال و در قیاس با بهار سال گذشته، ازدواج مردان و زنان 30 تا 39 ساله که بخش اعظمی از آنها را جوانان دهه شصت می سازند با 24.7 درصد رشد مواجه بوده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، بنابر آمار انتشار یافته از طرف مرکز آمار ایران، در بهار امسال مجموعا ۷۰ هزار و ۲۳۲ مرد و زن ۳۰ تا ۳۹ ساله با رشد ۲۴.۷ درصدی در قیاس با آمار مشابه خود در بهار ۹۹ روانه خانه بخت شده اند.
در بهار سال جاری ۴۴ هزار و ۱۶۳ مرد و ۲۶ هزار و ۶۹ زن ۳۰ تا ۳۹ ساله به ترتیب با رشد ۲۶.۵ و ۲۱.۸ درصدی در قیاس با آمار مشابه خود در بهار سال قبل ازدواج کرده اند و در حقیقت سهم مردان دهه شصتی از این ازدواج ها بیشتر از زنان بوده است.
همین طور درحالی طی چهار سال اخیر (۹۶ تا ۹۹) بیشترین آمار ازدواج مردان و زنان ۳۰ تا ۳۹ ساله که اغلب آنها جوانان دهه شصتی هستند، مربوط به سال ۹۹ می شود که در بهار امسال ۱۳ هزار و ۹۳۱ رویداد ازدواج در این رده سنی بیشتر از بهار ۹۹ ثبت شده و امید می رود این روند افزایشی در ۹ ماهه باقی سال ۱۴۰۰ نیز ادامه یابد.
دراین میان از سال ۹۶ تا کنون سهم پسران ۳۰ تا ۳۹ ساله از ازدواج های این گروه سنی که بخش اعظمی از آنها را جوانان دهه شصت می سازند، همیشه بیشتر از دختران بوده است.


منبع:

1400/09/11
14:30:20
0.0 / 5
387
تگهای خبر: زنان , مردان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان