گوترش:

هدف مهار گرمایش به ۱ و نیم درجه درحال اغماست

هدف مهار گرمایش به ۱ و نیم درجه درحال اغماست

خاتون یار: دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنان اخیر خود اخطار داد که هدف جامعه جهانی برای محدود کردن میزان افزایش دمای زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد ˮدر حالت اغماست.ˮ


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در گفت و گویی با خبرگزاری آسوشیتدپرس با تکیه بر این حقیقت همینطور تصریح کرد که در اجلاس اقلیمی "کوپ۲۶" در اسکاتلند، احیانا شاهد تعهد کافی دولت ها برای دستیابی به این هدف نخواهیم بود.
درحالی که مقرر است این اجلاس پس از دو هفته امروز جمعه (۱۲ نوامبر) به کار خود آخر دهد، فشار بر کشورها برای رسیدن به توافقی کارآمد، بالاست.
با این وجود دبیر کل سازمان ملل متحد اظهار داشت که تا آخرین لحظه امید هست.
دانشمندان می گویند که محدود کردن افزایش میانگین دمای کره به ۱.۵ درجه نسبت به دوران پیشاصنعتی به مفهوم پرهیز از بدترین آثار گرمایش خواهد بود.
رهبران جهان در سال ۲۰۱۵ در پاریس قول دادند با کاهش گسترده گازهای گلخانه ای برای پیشگیری از افزایش دما، ورای ۱.۵ تا ۲ درجه سانتیگراد تلاش کنند.
با این وجود تازه ترین پیشبینی ها حاکیست که با اقدامات فعلی، زمین به طرف افزایشی ۲.۷ درجه ای پیش می رود. گوترش اخطار داد درحالی که دولت ها همچنان به سرمایه گذاری در سوخت های فسیلی ادامه می دهند، قول و قرارها برای کاهش تصاعد گازهای گرم کننده زمین بی مفهوم است.
او اظهار داشت: تعهدات زمانی که صنعت سوخت های فسیلی هنوز تریلیون ها دلار سوبسید دریافت می کند، توخالی است.
او همینطور خاطرنشان کرد قول هایی که تابحال در کنفرانس گلاسگو اعلام شده اصلا کافی نیست.
به گزارش بی بی سی، پیش تر هم آلوک شارما، رئیس کوپ۲۶ اخطار داد وقت برای دست یافتن به یک توافق قبل از خاتمه اجلاس در عصر روز جمعه "رو به اتمام است." او از هیات های مذاکره کننده خواست راه هایی برای حل مسائل دشوار پیدا کنند.
در این کنفرانس که با حمایت سازمان ملل برگزار می گردد از حدود ۲۰۰ کشور خواسته شده طرح های دقیق خود برای کاهش گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ را اعلام کنند.
منبع:

1400/08/21
13:32:52
0.0 / 5
224
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان