آغاز شور عاطفه ها در مدارس کشور

آغاز شور عاطفه ها در مدارس کشور

به گزارش خاتون یار مراسم نمادین نواختن ˮزنگ شور عاطفه هاˮ در یکی از مدارس تهران شروع شد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم نمادین نواختن زنگ شور عاطفه ها که در دبیرستان دخترانه شهید محمد باقر صدر آموزش و پرورش منطقه 11 تهران درحال برگزاری است با اشاره به اینکه این برنامه طی سالیان متمادی اجرا شده است اظهار داشت: سال جاری این برنامه تحت عنوان شور عاطفه ها و با شعار «با هم مشق محبت بنویسیم» رنگ و بویی به غیر از سنوات گذشته دارد.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش کارکردهای گوناگونی دارد، راهکارهای گوناگونی برای تحول در عرصه آموزش داریم که این راهکار ها از سندتحول بنیادین دریافت شده و باید تلاش نماییم در کنار تعلیم و تربیت ابعاد پرورشی و تربیتی روز را در جامعه دانش آموزی توسعه دهیم.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه گسترش نشاط اجتماعی در بین دانش آموزان یکی از مهم ترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش است اظهار داشت: این نشاط تعاریف گوناگونی دارد، از نشاط روحی گرفته تا سلامت روحی، روانی و جسمی دانش آموزان است. انسان نیازهای گوناگونی دارد که همچون آنها میتوان به مهارت های زندگی، آموزش شهروندی، آموزش قانونمداری، ارتقای سطح جامعه پذیری، نرمش و مهربانی، توانایی انتقال محبت به دیگران اشاره نمود. اگر نتوانیم این مهارت ها را به فرزندانمان آموزش دهیم بذر را در شوره زار کاشته ایم و نتیجه ای حاصل نخواهد شد.
فولادوند افزود: ابعاد معنوی و آموزشی شورعاطفه ها حائز اهمیت می باشد. در آموزش و پرورش به دنبال آموزش مهارت های مورد نیاز دانش آموزان هستیم و در کنار این کار معنوی و نیاز ضروری جامعه، نهادهای دیگر هم در کنار ما هستند، کمیته امداد به ما کمک می نماید نیازمندان را به شکل صحیحی شناسایی نماییم. صداوسیما کمک می نماید که جامعه را نسبت به این مباحث آگاه و بتوانیم جامعه را توجیه نماییم که مشق محبت به گفتمان غالبی برای شهروندان تبدیل و در نهایت منتهی به عمل و اقدام گردد.
وی ادامه داد: سازمان دانش آموزی و سایر تشکل ها هم برای ایجاد شور و نشاط و به جهت اینکه بتوانند این مشق محبت را در جامعه دانش آموزی گسترش دهند فعالیتهای بسیار خوبی را طی سالهای گذشته داشته اند. آموزش و پرورش پرچمدار تعلیم محبت است.
منبع:

1400/07/08
10:56:49
0.0 / 5
225
تگهای خبر: آموزشی , زندگی , سلامت , فرزند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان