کمک ۷۹ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تأمین مخازن و دستگاههای اکسیژن ساز بیمارستان ها

کمک ۷۹ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تأمین مخازن و دستگاههای اکسیژن ساز بیمارستان ها

به گزارش خاتون یار به دنبال تشدید شیوع کرونا در کشور و برای حل مشکل اکسیژن بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان ها، بنیاد مستضعفان با اختصاص ۷۹ میلیارد تومان، هزینه تأمین ۳۰ دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری بیمارستانی، پنج مخزن کراپوژنیک اکسیژن مایع هر یک به ظرفیت ۲۰ تن و همینطور چندصد دستگاه اکسیژن ساز خانگی را متقبل شد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در پی اوج گیری انتشار کرونا در موج پنجم و درخواست وزیر بهداشت در مورد نیاز بیمارستان های کشور و مشکلات سیستم درمانی در تأمین دستگاههای اکسیژن ساز و مخازن اکسیژن مایع، با دستور سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، هزینه خرید ۳۰ دستگاه اکسیژن ساز ۶۰۰ لیتری بیمارستانی و پنج مخزن کراپوژنیک اکسیژن مایع هر یک به ظرفیت ۲۰ تن از جانب بنیاد مستضعفان به وزارت بهداشت پرداخت گردید.
بر اساس این گزارش، بنیاد مستضعفان برای هر یک از تجهیزات اکسیژن ساز بیمارستانی، مبلغ ۲.۲ میلیارد تومان و برای هر مخزن کراپوژنیک اکسیژن مایع ۲۰ تنی، ۱.۶ میلیارد تومان پرداخت کرد که جمعاً رقمی بالغ بر ۷۴ میلیارد تومان برآورد شده بود.
همچنین در ادامه این کمک ها، بنیاد مستضعفان با پرداخت پنج میلیارد تومان به سازمان بسیج، هزینه تأمین چندصد دستگاه اکسیژن ساز خانگی را تقبل کرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی بنیاد مستضعفان، تأمین این تجهیزات در شرایطی انجام شد که پیش از این هم بنیاد مستضعفان با پرداخت بیشتر از ۸۲ میلیارد تومان، هزینه تأمین ۱۰۰۰ دستگاه اکسیژن ساز خانگی و ۲۴ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی را طی دو مرحله در نیمه آذر سال قبل و مرداد ماه سال جاری متقبل شده بود تا این تجهیزات توسط وزارت بهداشت، در اختیار بیمارستان های درگیر مبارزه با بحران کرونا با اولویت مناطق محروم قرار گیرد.
1400/05/31
11:55:40
0.0 / 5
230
تگهای خبر: بیمار , درمان , دستگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان