رئیس سازمان انرژی اتمی خبر داد؛

پیشرفته ترین مركز یون درمانی سرطان بزودی در ایران راه اندازی می شود

پیشرفته ترین مركز یون درمانی سرطان بزودی در ایران راه اندازی می شود

به گزارش خاتون یار البرز رئیس سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: یکی از مسئولیت های سازمان انرژی اتمی رسیدگی به نیازمندان در حوزه سلامت همچون تأمین رادیوداروهاست و راه اندازی مرکز ملی یون درمانی کرج هم در جهت همین مسئولیت است.علی اکبر صالحی روز سه شنبه پنجم مرداد ماه در حاشیه آزمایش بخشی از تجهیزات مهم مرکز ملی یون درمانی در استان البرز، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز شاهد راه اندازی مقدماتی تجهیزات مرکز ملی یون درمانی در کرج هستیم. کار ساخت این مرکز در سال ۸۸ با تأمین مالی ۲۰۰ میلیون یورویی از جانب سرمایه گذار و هزینه هزار میلیاردی برای ساختمان ۲۶ هزار مترمربعی آن آغاز شد.

به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، صالحی با اشاره به اینکه مرکز ملی یون درمانی ایران در غرب آسیا بی نظیر است، اظهار داشت: ایران هفتمین کشوری است که این نوع از بیمارستان با این تجهیزات را در دنیا راه اندازی می نماید. در این مرکز طیف وسیعی از سرطان ها به صورت کامل درمان و ریشه کن می شود.

وی افزود: برای درمان سرطان روش های مختلفی همچون جراحی، شیمی درمانی و یا پرتودرمانی وجود دارد؛ در روش پرتودرمانی ضمن از بین بردن سلول سرطانی به سلول های سالم هم صدمه وارد می شود اما یون درمانی جدید ترین روشی است که در دنیا ایجاد و در آلمان، اتریش و ایتالیا به کار گرفته شده است.

صالحی اضافه کرد: ایران نخستین کشور غرب آسیا است که این کار را آغاز کرده است. نیروهای متخصص مورد نیاز برای این مرکز در کشور اتریش درحال آموزش هستند تا زمان راه اندازی بیمارستان خودشان کار را در دست بگیرند.

وی در انتها با اشاره به اینکه امروز بخشی از تجهیزات مهم این مرکز آزمایش می شود و خود بیمارستان یک سال دیگر راه اندازی خواهد شد، اظهار داشت: یکی از مسئولیت های سازمان انرژی اتمی رسیدگی به نیازمندان در حوزه سلامت همچون تأمین رادیوداروهاست و راه اندازی این مرکز هم در جهت همین مسئولیت است که جا دارد در مورد آن از استاندار البرز و مسؤلان وزارت بهداشت تشکر نماییم.

منبع:

1400/05/05
12:35:32
0.0 / 5
212
تگهای خبر: بیمار , دارو , درمان , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان