از سوی رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران تشریح شد

نحوه توزیع پانسمان های بیماران پروانه ای اهدایی صندوق كودكان سازمان ملل متحد

نحوه توزیع پانسمان های بیماران پروانه ای اهدایی صندوق كودكان سازمان ملل متحد

خاتون یار: رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران درباب نحوه توزیع پانسمان های بیماران پروانه ای توضیحاتی داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، مهندس سید حسین صفوی رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران درباب وضعیت توزیع پانسمان های پروانه ای اهدایی از طرف صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به کشورمان، اظهار داشت: وظیفه ترخیص محموله اهدایی یونیسف طی نامه ای به مدیرکل محترم امور تجهیزات و ملزومات پزشکی وزارت بهداشت به هیات امنای صرفه جویی ارزی احاله شد.

وی با اشاره به این که پانسمان اهدایی جزء نیازهای درمانی بیماران EB بوده و ارتباطی به بیماری کووید 19 ندارد، عنوان کرد: از آنجائیکه اقلام اهدایی بصورت ماهانه و در چند نوبت توزیع می شود، نگهداشت آنها در انبار هیات امناء ضروری بوده و امکان توزیع کل موجودی در یک نوبت میسر نیست. در همین راستا معاونت درمان باتوجه به دسترسی به آمار و اطلاعات بیماران و تعیین نیاز هر استان، نسبت به تنظیم فهرست توزیع ماهانه یا دوماهه اقدام نموده و ضمن مدیریت مصرف پانسمان، بر شیوه استفاده در سطح دانشگاه ها نظارت کافی خواهد داشت.

مهندس صفوی با اشاره به برخی شبهات مطرح شده درباب نحوه توزیع پانسمان های بیماران پروانه ای در بعضی از رسانه ها اشاره کرد: باتوجه به این که روال معمول توزیع پانسمان های پروانه ای پیش از ورود محموله اهدایی یونیسف بوسیله دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام می شده و کارشناسان تجهیزات پزشکی این دانشگاه آشنایی کامل با همه کد گروه های این پانسمان ها دارند، ادامه روند توزیع پانسمان های پروانه ای باردیگر به این دانشگاه محول شده و حواله های نوبت های بعدی از طرف هیات امنای صرفه جویی ارزی تحویل نماینده دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهد شد.

بنابر اعلام وبدا، رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران در آخر اشاره کرد: باتوجه به روند تحویل پانسمان های پروانه ای اهدایی، هم اکنون از 12 کد گروه تحویلی به هیات امناء، موجودی پنج کد گروه به پایان رسیده است. لازم به ذکر است مجموعه اقلام باقیمانده پانسمان ها شامل 2 پالت به وزن تقریبی کمتر از 150 کیلوگرم است. پانسمان های اهدایی موجود نزد هیات امناء تا زمان تحویل به نمایندگان مقاصد تعیین شده فاقد هولوگرام وزارت بهداشت هستند.
منبع:

1400/04/21
18:44:14
0.0 / 5
193
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان