نتایج تازه درباره تاثیر دو ماسك در مهار كرونا

نتایج تازه درباره تاثیر دو ماسك در مهار كرونا

خاتون یار: نتایج یک بررسی تازه که در نشریه انجمن پزشکی آمریکا با عنوان ˮطب داخلی جاماˮ انتشار یافته نشان میدهد که استفاده از دو ماسک می تواند شیوع بیماری کووید-19 را کم کند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، نتایج مطالعات جدید در دانشگاه کارولینای شمالیِ ایالات متحده حاکی از آنست که استفاده همزمان از ماسکهای پزشکی و پارچه ای می تواند انتشار ذرات تنفسی دهان و بینی را بطور شایان توجهی کاهش داده و میزان شیوع بیماری کووید-۱۹ را محدود کند.
بگفته متخصصان، استفاده از ماسک پزشکی از زیر و قرار دادن ماسک پارچه ای روی آن می تواند تا حدود ۸۱ درصد از انتشار ذرات تنفسی آلوده به کروناویروس پیشگیری کند.
در این بررسی بر استفاده همزمان از ماسکهای پارچه ای و ماسکهای یک بار مصرف که بیشتر در محیط های درمانی کاربرد دارد، تمرکز شد.
پژوهشگران آمریکایی اظهار داشتند: استفاده از این دو ماسک بطور کامل فاصله میان بینی تا دهان را پوشانده و انتشار ذرات تنفسی که سبب گسترش کروناویروس می شوند را محدود می کند.
پژوهشگران تاکید کردند: استفاده همزمان از دو ماسک موثرترین روش است برای اینکه اثربخشی فیلتراسیون را بهبود می دهد.
به گزارش خاتون یار به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، کارشناسان مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها در آمریکا از اوایل ماه فوریه استفاده همزمان از دو ماسک را سفارش کردند. در آن زمان آنان معتقد بودند استفاده از دو ماسک که بینی و دهان را بطور کامل بپوشاند می تواند در مقابل ویروس مصونیت ۹۵ درصدی به وجود آورده و به مهار همه گیری تا زمان ایجاد مصونیت جمعی ناشی از تزریق واکسن کمک نماید.
منبع:

1400/01/28
15:16:04
0.0 / 5
544
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان