ارسال كدرهگیری به شماره تلفن بیمه شدگان برای كاهش تخلفات احتمالی حذف دفترچه ها

ارسال كدرهگیری به شماره تلفن بیمه شدگان برای كاهش تخلفات احتمالی حذف دفترچه ها

مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره برخی تخلفات و سو استفاده ها از کدملی با حذف دفترچه های کاغذی اظهار داشت: تخلفات با دفترچه هم وجود داشت. اگر عکس تطبیق داده نشود هم امکان سو استفاده وجود دارد. درباره کارت ملی هم همین طور است اما وقتی شماره تلفن ثبت باشد برای بیمه شده و پزشک کدرهگیری پیامک می شود که فعلا برای چندماه اول الزامی نمی گردد و هر زمان الزامی شود این مسئله هم حل می شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، شهرام غفاری در نشست خبری مشترک با سازمان نظام پزشکی با اعلان اینکه نسخه الکترونیک دو سه سالی است که در تامین اجتماعی در حال اجراست و جادارد از مدیران سابق که بنای این کار را گذاشتند یادی نماییم اظهار داشت: عدم صدور دفترچه های کاغذی و نسخه نویسی الکترونیک دو موضوع هستند که همدیگر را کامل می کنند. بیش از ۶۵ میلیون نسخه در مراکز ملکی نوشته می شود که ۹۸ درصد الکترونیکی است و برنامه جدیدی برای ما حساب نمی گردد.

وی ادامه داد: ابتدای سال ۱۰ درصد و امروز بیش از ۷۰ درصد نسخ در مراکز طرف قرارداد الکترونیک سازمان به صورت الکترونیک نوشته می شود و در جریان است. نسخه نویسی الکترونیک در مراکز طرف قرارداد سابقه بیش از یکسال و در مراکز ملکی سابقه بیش از سه سال دارد.
غفاری درباره برخی تخلفات و سو استفاده ها از کدملی با حذف دفترچه های کاغذی اظهار نمود: تخلفات با دفترچه هم وجود داشت، اگر عکس تطبیق داده نشود هم امکان سو استفاده وجود دارد. درباره کارت ملی هم همین طور است اما وقتی شماره تلفن ثبت باشد برای بیمه شده و پزشک کدرهگیری پیامک می شود که فعلا برای چندماه اول الزامی نمی گردد و هرزمان الزامی شود این مسئله هم حل می شود.


راه های دریافت دارو با برچیده شدن دفترچه های کاغذی

غفاری درباره نحوه دریافت دارو اظهار داشت: اگر بیمار دفترچه داشته باشد که آنرا ارائه می دهد. درصدی از بیمه شدگان ممکنست دفترچه نداشته باشند. داروخانه مانند دفترچه با سربرگ پزشک رفتار می کند و دارو را تحویل می دهد. سومین حالت این است که نسخه الکترونیک باشد در آن صورت داروخانه نسخه را می پیچد و نیازی هم به ثبت مجدد نسخه ندارد.


توافق با داروسازان جهت بررسی تعرفه گذاری نسخه نویسی الکترونیک

مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی درباره برخی گلایه های داروخانه ها در خصوص تحویل هزینه هایی مانند هزینه پرینت نسخه اظهار داشت: امروز بامداد با انجمن داروسازان توافق شد تعرفه گذاری نسخه نویسی الکترونیک در شورای عالی بررسی شود. این یک تصمیم ملی است و قول دادیم فرایندهای اضافه شده را تسهیل نماییم.

بگفته وی تا امروز داروخانه ها چند پنل برای هربیمه گر داشتند، اما حالا در سیستم خودشان می توانند ثبت کنند و به بیمه ها بفرستند. نسخه الکترونیکی یک طرح بزرگ است و نیازمند تعامل و همکاری است.


هزینه چاپ دفترچه کاغذی برای تامین اجتماعی معادل یک درصد هزینه یکماهه سازمان و ناچیز است

وی همین طور اضافه کرد: کل هزینه های چاپ دفترچه یک سال ما، یک درصد از کل هزینه های یک ماه سازمان است و بحث ذخیره و صرفه جویی منابع مالی هدف عمده و مهم این طرح نیست.1399/11/28
21:13:36
0.0 / 5
729
تگهای خبر: بیمار , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان