تولید واكسن ایرانی كرونا بیش از نیاز كشور در نیمه نخست سال 1400

تولید واكسن ایرانی كرونا بیش از نیاز كشور در نیمه نخست سال 1400

به گزارش خاتون یار رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) با اشاره به اینکه هر دارویی که احتمال اثرگذاری بر ویروس کرونا را داشت در داخل کشور به سرعت تولید کردیم و الان داروی رمدسیویر در داخل کشور تولید می شود اظهار داشت: خیلی از کشورها تقاضای این دارو را از ما داشتند. در بحث ماسک نیز این تقاضا از طرف کشورهای مختلف وجود داشت اما وزارت بهداشت اجازه صادرات را به ما نداد که اتفاقا کار درستی بود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، محمد مخبر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ستاد اجرائی فرمان امام (ره) چند راهبرد اساسی دارد اظهار داشت: تمام تلاش فعالیت ستاد به سمتی حرکت می کند که بتوانیم عصاره اقتصاد مقاومتی که در دو موضوع استقلال کشور و موضوعات اقتصادیست پیش ببریم. تمام کارهایی را که انجام می دهیم با مردم است و هدف این است که بتوانیم جلوی واردات را بگیریم و یا این که صادرات را افزایش دهیم.
وی با تاکید بر این که یکی دیگر از کارهایی که بطور جدی روی آن متمرکز هستیم این است که در مرز دانش حرکت نماییم اشاره کرد: در شرکت نفت فارس که یک کارخانه قدیمی است شاهد حرکت در مرز دانش هستیم به شکلی که تولیدات این کارخانه همسو با نیازهای روز است.
مخبر افزود: یک نکته دیگر جزو راهبردهای ما بشمار می رود پیوستهای محیط زیست است و به این مسئله توجه ویژه ای داریم و در همه کارها و پروژه ها این مسئله را دنبال می نماییم.
رئیس ستاد اجرائی فرمان امام (ره) با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تولیدواکسن کرونا در کشور اظهار نمود: یکی از تشکیلاتی که از ابتدا با تمام ظرفیت برای مقابله با کرونا گام برداشت ستاد اجرائی فرمان امام بود. همانطور که توانستیم در ماسک به خودکفایی برسیم امروز نیز این وعده را می دهیم که می توانیم در تولید واکسن خودکفا شویم.
مخبر با اشاره به اینکه هر دارویی که احتمال اثرگذاری بر ویروس کرونا را داشت در داخل کشور به سرعت تولید کردیم و الان داروی رمدسیویر در داخل کشور تولید می شود. خیلی از کشورها تقاضای این دارو را از ما داشتند. در بحث ماسک نیز این تقاضا از طرف کشورهای مختلف وجود داشت اما وزارت بهداشت اجازه صادرات را به ما نداد که اتفاقا کار درستی نیز بود.
وی با تاکید بر این که قبل از اختتام بهار سال آینده ظرفیتی که در تولید واکسن قرار خواهد گرفت ما را بی نیاز خواهدنمود و قبل از شروع سال جدید کارخانه تولید واکسن با ظرفیت تولید دو تا سه میلیون راه اندازی خواهد شد و حداکثر تا اختتام اردیبهشت این ظرفیت را ۱۳ تا ۱۴ میلیون در ماه افزایش خواهیم داد و ظرف شش ماه اول سال آینده ظرفیت را تا جایی می رسانیم که بیش از نیاز کشور تولید نماییم و بتوانیم به کشورهای دیگر نیز کمک داشته باشیم.
وی اظهار نمود: ۵ کشور در منطقه و خارج از منطقه تقاضای واکسن داشتند اما به سبب تحریمها نمی توانیم اسمی از این ۵ کشور ببریم.
منبع:

1399/11/21
20:51:06
0.0 / 5
813
تگهای خبر: تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان