رفع مشكلات درمانی و دارویی مركز نگهداری معتادان متجاهر احسان

رفع مشكلات درمانی و دارویی مركز نگهداری معتادان متجاهر احسان

مدیرکل درمان و حمایت ‎های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر اظهار داشت: در آینده نزدیک مشکلات درمانی (درمان سرپایی و بستری) و دارویی مرکز نگهداری و درمان معتادان متجاهر زخم باز احسان رفع می شود.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر رضا تویسرکان منش در جلسه ای که بعد از بازدید از مرکز ماده ۱۶ معتادین متجاهر زخم باز احسان شهرستان ورامین برگزار شد، درباب کارهای مهم و باارزش این مرکز اظهار خرسندی کرد و انجام چنین کارهایی را امری خداپسندانه برشمرد.

ایشان سپس باتوجه به عقد تفاهم نامه و تامین اعتبار بیمه سلامت درباب هزینه های درمانی و دارویی مددجویان مرکز و تامین بودجه های مربوطه از طرف ستاد بیان کرد: در آینده نزدیک مشکلات درمانی (درمان سرپایی و بستری) و دارویی مرکز رفع می شود.

تویسرکان منش بیان کرد: اداره کل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد آمادگی دارد با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی کشور و شورای هماهنگی شرق استان تهران در جهت رفع سایر مشکلات بهداشتی و درمانی مرکز ماده ۱۶ زخم باز ورامین اقدامات لازم را انجام دهد.

همین طور دکتر شادنوش رئیس مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بیان اهمیت وجود مرکز ماده ۱۶ معتادین متجاهر زخم باز احسان اظهار داشت: باتوجه به خدمات شایسته مرکز در ارائه خدمات ویژه به معتادینی که علاوه بر دارا بودن بیماری اعتیاد که مسائل و مشکلاتی با خود به همراه دارد، این قبیل معتادان دارای زخم باز، نیاز به مراقبت ویژه از نظر بهداشتی و درمانی دارند که در این راستا، مسئولیت خطیری بر عهده مدیریت مرکز می باشد و پیشرفت و توسعه این مرکز، همکاری سایر دستگاهها و نهادها را می طلبد.

وحید کاشفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شرق استان تهران نیز اظهار داشت: رفع مشکلات بهداشتی و درمانی مرکز ماده ۱۶ زخم باز احسان ورامین ضروری و جدی است و رفع مسائل و مشکلات مرکز، نیازمند همکاری صمیمانه ستاد مبارزه با موادمخدر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بهزیستی کشور می باشد.

وی اظهار نمود: مرکز معتادین متجاهر ماده ۱۶زخم باز احسان شهرستان ورامین بعنوان نخستین مرکز زخم باز هم زمان در سطح کشور و استان تهران هم زمان با هفته دولت در شهرستان ورامین به راه افتاده است و معتادین متجاهر کارتن خواب و بی خانمان مشمول ماده ۱۶ که دارای زخم باز می باشند و اغلب از تهران بزرگ جمع آوری می شوند، در این مرکز نگهداری می شوند که بعد از بهبودی زخم باز آنان به مراکز ماده ۱۶ تهران و سایر شهرستان های استان تحویل داده می شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، دبیر شورا در آخر بر رفع مشکلات بهداشتی و درمانی مرکز از قبیل همکاری بیمه سلامت در زمینه تقبل هزینه های بستری بیماران و هزینه های دارو، سهولت در پذیرش بیماران در بیمارستان شهید مفتح شهرستان ورامین و تامین داروی مورد نیاز بیماران مرکز زخم باز احسان توسط وزارت بهداشت و همکاری بهزیستی و ضرورت پرداخت بموقع اعتبارات تخصیصی به مرکز از طرف بهزیستی استان تهران و شهرستان ورامین تاکید کرد.1399/11/13
00:04:20
0.0 / 5
677
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان