امكان نامه نگاری برای اصلاح قانون پشتیبانی از حقوق معلولان

امكان نامه نگاری برای اصلاح قانون پشتیبانی از حقوق معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که اگر افراد پیشنهادی برای اصلاح یا تغییر مواد قانون پشتیبانی از حقوق معلولان دارند می توانند با دبیرخانه این کمیته نامه نگاری کنند تا مواردی که برای اصلاح قانون لازم است، صورت گیرد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا در پانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور که امروز بامداد در استان یزد برگزار شد، بیان نمود: قانون پشتیبانی از حقوق افراد دارای معلولیت در اسفندماه سال ۹۶ مصوب مجلس و در اردیبهشت ماه سال ۹۷ توسط رئیس جمهوری ابلاغ گردید، در تبصره ماده ۵، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها را مکلف به مناسب سازی کرده و ذکر شده است که ضمانت اجرایی آن جزای نقدی درجه ۵ تا ۸ مبحث ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی، انفصال موقت یا دائم از خدمات عمومی، تنزل مقام یا محرومیت از انتصاب به پست های حساس و مدیریتی و یا اخراج از نهاد یا سازمان متبوع است.
وی افزود: کمیته نظارت و هماهنگی بر اجرای قانون که به ریاست معاون اول رئیس جمهوری تشکیل می شود، این مهم را مدنظر قرار داده که در دبیرخانه این کمیته، ذیل آن کمیته حقوقی است و مواردی که نقض قانون پشتیبانی از معلولان شود، قابل پیگیری می باشد.
قبادی دانا درباره پیشنهاد تغییر یا اضافه شدن برخی افراد به اعضای ستاد مناسب سازی کشور و یا استان ها خاطرنشان کرد: طبق مصوبه آخرین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون این راه باز گذاشته شده است. اگر افراد پیشنهادی برای اصلاح یا تغییر مواد قانون پشتیبانی از معلولان دارند که یکی از آنها ماده ۳ برای بحث مناسب سازی است می توانند با دبیرخانه این کمیته نامه نگاری کنند تا مواردی که برای اصلاح قانون لازم است، صورت گیرد.
منبع:

1399/10/09
23:55:43
5.0 / 5
661
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان