كووید-19 تشدید كننده عارضه وزوز گوش

كووید-19 تشدید كننده عارضه وزوز گوش

خاتون یار: نتایج یك مطالعه نشان میدهد كه بیماری كووید-19 می تواند علایم عارضه وزوز گوش را تشدید كند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، وزوز گوش یکی از اشکالات شایع در گوش است که ممکنست با مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ تشدید شده یا حتی بر اثر آلوده شدن به کروناویروس ایجاد شود.
همین طور در این مطالعه آمده است: افرادی که گرفتار عارضه وزوز گوش هستند ممکنست به سبب تغییرات سبک زندگی ناشی از همه گیری بیماری با مشکلات بیشتری روبرو باشند.
وزوز گوش شامل شنیدن صدا مانند صدای زنگ در گوش و سر است. این عارضه با کاهش احساس آرامش و بروز افسردگی و اضطراب هم راه است.
پژوهشگران اظهار داشتند: یافته های این مطالعه پیچیدگی های در رابطه با تجربه عارضه وزوز گوش را نشان میدهد و اینکه چگونه هر دو فاکتور داخلی از قبیل افزایش اضطراب و احساس تنهایی و عوامل بیرونی مانند تغییر در عادات روزمره می توانند تاثیر قابل توجهی بر این وضعیت داشته باشد.
در این بررسی پژوهشگران به مطالعه روی بیش از ۳۱۰۰ نفر از ۴۸ کشور جهان که بیشتر آنان از مردم ایالات متحده و انگلیس بودند، پرداختند. آنان دریافتند حدود ۴۰ درصد از افرادی با علایم کووید-۱۹ با تشدید عارضه وزوز گوش روبرو شده اند.
بعضی از این بیماران همین طور گزارش کرده اند که عارضه وزوز گوش در آنان بعد از بروز علایم کروناویروس بوده است.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، در این مطالعه آمده است: در حالی که پیش از همه گیری نیز افرادی به این عارضه مبتلا می شدند اما یافته های بدست آمده به این مفهوم است که عارضه وزوز گوشی در عین حال می تواند از علایم "کووید طولانی" در بعضی از بیماران باشد.
منبع:

1399/08/17
14:07:10
5.0 / 5
1010
تگهای خبر: بیمار , بیماری , رفتار , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان