چه كسانی نباید ماسك بزنند؟

چه كسانی نباید ماسك بزنند؟

خاتون یار: افرادی كه بدون كمك قادر به برداشتن ماسك از صورت شان نیستند، شامل نوزادان و كودكان خردسال و همین طور افرادی كه گرفتار سختی تنفس هستند، نباید از ماسك استفاده كنند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا و به نقل از یونیسف، سازمان جهانی بهداشت سفارش می کند که کودکان پنج ساله و کوچکتر نباید ماسک بزنند. البته برخی کشورها سفارش های متفاوتی درباره استفاده ماسک برای کودکان دارند، ازاین رو برای کسب اطلاعات در رابطه با سنین مختلف باید با سازمان های مسئول همان کشور تماس بگیرید. اگر آنها اعلام نموده اند که کودکان پنج ساله و کوچکتر باید ماسک بزنند، در این صورت باید کودک در محدوده دید مستقیم شما یا یک سرپرست دیگر باشد تا بر استفاده ایمن از ماسک نظارت کنید.
همینطور در مواردی که فرد دارای بیماری یا معلولیت بوده، بگونه ای که جهت استفاده از ماسک گرفتار مشکل است، باید برای اتخاذ بهترین تصمیم با پزشک مشورت شود.
در ادامه این گزارش مطرح شده، زمانی که ورزش می کنید، مکانی را انتخاب کنید که استفاده از ماسک ضروری نیست؛ مانند خانه یا در فضایی که می توانید فاصله اجتماعی ایمن از دیگران را رعایت کنید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کودکان و یا افراد بالغ نباید در زمان ورزش یا انجام فعالیتهای جسمانی ماسک بپوشند، چونکه تنفس گرفتار مشکل می شود، همینطور تعریق امکان دارد ماسک را مرطوب سازد و بدین ترتیب تنفس سخت تر شده و رشد میکروب ها آسان تر شود.1399/06/31
13:22:50
5.0 / 5
1297
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان