كودكان از كرونا می گویند؛

رنگی اما ترسناك

رنگی اما ترسناك

خاتون یار: مركزی در روزگار كرونایی شاید بیشترین دغدغه بزرگترها، دنیای كودكان باشد، هرچند بنظر می رسد كودكان اینروزها خیلی بیشتر از بزرگترها كرونا را شناخته اند.


تمام دلخوشی پدر و مادرها بعد از شیوع ویروس کرونا این بود که حداقل کودکان درگیر بیماری نمی شوند، اما این دلخوشی دوام زیادی نداشت و جسته و گریخته خبر از ابتلای کودکان در گوشه و کنار جهان به گوش رسید و حالا کتار به جایی کشیده که قشر مهمی از مبتلایان، کودکان هستند.
طبیعی است که شیوع یک اپیدمی فکر و ذهن هر آدمی را به خود مشغول کند و کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند، کودکانی که شاید بیشتر از سن خود می فهمند و درک می کنند و همین نگاه دقیق آنان به جهان پیرامون موجب شد که شاید حتی زودتر از خیلی از بزرگترها خطر کرونا را درک کنند.
در ابتدا که این میهمان ناخوانده شایع شد، زندگی روی دیگرش را به انسان ها نشان داد و واژه قرنطینه برای نخستین بار در دهه های اخیر، بر سر زبان ها افتاد، جامعه شناسان و روان شناسان بر این باور بودند که کودکان را باید کمتر در معرض اخبار این ویروس قرار داده و نباید اجازه بدهیم که ترس در وجود آنها نقش ببندد، هرچند این مهم درست به نظر می آید، اما آنزمان اصلا فکر نمی کردیم که ماه ها و شاید سال ها گرفتار این ویروس خواهیم بود و باید با او زندگی نماییم و کودکان نیز از این قاعده مستثنی نیستند، آنها حالا کرونا را می شناسند و پذیرفته اند که باید با زندگی در کنار ویروس کنار بیایند و در خیلی از موارد بسیار بهتر از بزرگترها در این عرصه عمل می کنند.
اما کرونا در دنیای کودکان چه شکلی است؟ چه رنگی است؟ چقدر ترسناک است؟ و چطور باید با آن مقابله کرد؟
پاسخ این سوالات اساسا می تواند نگاه کودکان به دنیا و زندگی و این ویروس نحس عجیب و غریب را نشان دهد و شاید تلنگرهای جدی هم برای دنیای بزرگترها داشته باشد.
نقاشی: ترنم رحیمی ۶ ساله


منبع:

1399/05/12
14:51:27
5.0 / 5
1764
تگهای خبر: بیمار , بیماری , رفتار , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان