رئیس دانشگاه علوم پزشكی بوشهر:

هشت شهرستان در بوشهر وضعیت قرمز دارند

هشت شهرستان در بوشهر وضعیت قرمز دارند

خاتون یار: بوشهر رئیس دانشگاه علوم پزشكی بوشهر با اشاره به اینكه هشت شهرستان استان بوشهر قرمز هستند، از تمدید یك هفته ای محدودیت های تعیین شده آگاهی داد.


دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: هم اکنون ۳۲۳ بیمار در بخش های کرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.
سعید کشمیری با اعلان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ بیمار در بیمارستان های استان بوشهر بستری شده اند، اضافه کرد: هم اکنون ۱۷۱ مورد مثبت قطعی در بیمارستان های استان بستری هستند.
وی اظهار نمود: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ مورد از بستری های بخش های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده اند که از این تعداد ۳۹ مورد مثبت قطعی بوده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از فوت دو مورد دیگر در ۲۴ ساعت گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: متأسفانه آمار موارد فوت شده بر اثر کرونا در استان بوشهر به عدد ۱۳۶ رسید.
کشمیری با اعلان اینکه الان ۵۳ مورد در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۳۲ مورد با کمک دستگاه نفس می کشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: باتوجه به افزایش شمار شهرهای قرمز استان از چهار به هشت شهر، برمبنای تقسیم بندی.. جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی محدودیت های تعیین شده برای پیش گیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ در این استان برای یک هفته آینده نیز تمدید گردید.
این مسئول افزود: از ۱۴ تیرماه جاری شهرستان های بوشهر، کنگان، دشتستان و گناوه در وضعیت قرمز قرار گرفتند که برمبنای هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با کرونا و اختیارات استانداران محدودیت هایی برای مدت یک هفته اعمال شد.
وی بیان کرد: باتوجه به تقسیم بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سبب افزایش شیوع بیماری در زمان حاضر به غیر از شهرستان های دشتی و جم که در محدوده زرد قرار دارند مابقی هشت شهرستان دیگر استان بوشهر قرمز هستند.
سعید کشمیری افزود: بر این اساس باتوجه به استعلام وزارت کشور درباب ادامه محدودیت ها و گزارش استاندار بوشهر همه محدودیت های تعیین شده هفته گذشته برای مدت یک هفته دیگر با تاکید بر نظارت شدید تمدید گردید.
دبیر ستاد استانی مقابله با کرونا استان بوشهر اضافه کرد: بر این اساس استفاده از ماسک در محیط های سربسته، دستگاه های اداری و اماکن عمومی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، ارائه نکردن خدمات به افرادی که ماسک استفاده نمی کنند، غیبت زدن برای کارکنانی که از ماسک در محیط کار استفاده نمی کنند، جلوگیری از هرگونه تجمع تا اطلاع ثانوی، تعطیلی خطوط اتوبوس رانی در شهرهای قرمز، برخورد با بازارها، پاساژها و فروشگاه هایی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند انجام می شود.
منبع:

1399/04/20
13:32:35
5.0 / 5
2209
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان