زالی اعلام كرد

كاهش فاصله گذاری های اجتماعی در تهران

كاهش فاصله گذاری های اجتماعی در تهران

به گزارش خاتون یار فرمانده ستاد مقابله با كرونا در كلانشهر تهران ضمن تاكید بر ضرورت رعایت پروتكل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سطح استان تهران اظهار داشت: عمده نگرانی ها برای تقلیل فاصله گذاری اجتماعی طی یك ماه گذشته در تهران است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار مبتلاشدن به کرونا ویروس در سطح استان تهران اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار تعداد بیماران جدید که در بخش های عادی بستری شدند ظرف 24 ساعت گذشته 186 نفر و تعداد بیماران بستری در بخش ویژه نیز 70 نفر بوده است که در مقایسه با 24 ساعت قبلی تفاوت جدی نداشته ایم.
وی ادامه داد: در حوزه فوت و مراجعه نیز نسبت به 24 ساعت گذشته تفاوت جدی مشاهده نشده، البته این ثبات می تواند شکننده باشد؛ پس باید توجه ویژه ای داشته باشیم. در بررسی روند بیمارانی که ظرف 24 ساعت گذشته مراجعه کردند پنج درصد بستری شدند که تا قبل از این این رقم 3.5 درصد بوده که جای تامل دارد. اما باتوجه به این که تنها برای 24 ساعت گذشته بوده، باید روزهای آینده را نیز در نظر بگیریم.
وی افزود: هم اکنون تخت های بیمارستانی در سطح استان تهران وضعیت خوبی دارند. البته کسری مستمری بعنوان معضل مزمن از گذشته در حوزه زیر ساخت های درمانی در تناسب جمعیت در استان تهران وجود داشته که همیشه با آن روبرو بودیم. اما در زمان های بحران این مساله بیشتر جلوه می کند. با این وجود هم اکنون پاسخگوی مراجعین هستیم.
وی اشاره کرد: باتوجه به استمرار بیماری فرسودگی تجهیزات و کمبودها در حوزه بستری ها و همین طور تشویقی که برای کادر درمان جهت فرسودگی به طبع استمرار بیماری خواهیم داشت، باید چاره اندیشی شود. البته توسعه بخش های مراقبت های ویژه و تامین تجهیزات پیشرفته در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران در پاسخ به سوالی درباب روند پژوهش ها برای دستیابی به دارویی موثر در درمان کرونا ویروس اظهار داشت: تابحال پروتکل های گوناگون مورد بررسی قرار گرفته اند، اما دارویی بعنوان علاج قطعی کشف نشده است. در حقیقت داروی اثربخش در سنجش بالینی تابحال وجود نداشته که این مساله در دنیا و کشور ما در حال بررسی است. در مجموع هنوز نسخه قطعی در حوزه دارویی وجود ندارد. مهم ترین موضوع که مورد توجه است باید در قالب درمانی موارد مختلفی مورد توجه قرار گیرد. در حقیقت بیماری کوید 19 بیماری چند وجهی است؛ پس باید از ابعاد مختلف مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: در شهر تهران 128 تریال معتبر در حال بررسی و پژوهش هستند و بر روی ترکیبات دارویی پژوهش هایی را انجام می دهند که به محض قطعیت نتایج اعلام خواهد شد.
وی افزود: باتوجه به تجمعات فراوان و حجم بالای کسب و کارها در تهران متاسفانه در طول یک ماه گذشته شاهد تقلیل فاصله گذاری اجتماعی هستیم که نگرانی عمده ما نیز بر روی همین مساله است.
منبع:

1399/03/24
14:09:37
5.0 / 5
2416
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان