كنترل شیوع ویروس كرونا در آسایشگاه كهریزك

كنترل شیوع ویروس كرونا در آسایشگاه كهریزك

خاتون یار: مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه خیریه كهریزك با اشاره به آخرین وضعیت شیوع كروناویروس در این آسایشگاه، روش های جمع آوری كمك های مردمی همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان را تشریح نمود.


محمدعلی احمدی تنکابنی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه در ۱۶ اسفند ماه سال قبل نخستین مورد مبتلاشدن به کرونا ویروس در آسایشگاه کهریزک شناسایی شد اظهار داشت: در مراحل اولیه شروع این بیماری از آنجایی که محیط آسایشگاه کهریزک همانند یک بیمارستان نیست، آمادگی مقابله با این ویروس را نداشتیم. بنا بر این برای رویارویی با آن نیازمند همت و عزمی عمومی بودیم تا آنرا کنترل نماییم.
وی افزود: در ابتدای امر این کار بسیار دشوار بود، اما با کمک خیرین، مردم و نهادهایی مانند شهرداری که برای ضدعفونی معابر، آسایشگاه و نصب تونل ضدعفونی کننده در ورودی های آن به کمک ما آمدند، توانستیم ویروس را در این محل مهار نماییم.

وی با اعلان اینکه تا هفته اول فروردین ماه شرایط در آسایشگاه کهریزک بحرانی و تعداد مبتلایان رو به افزایش بود اضافه کرد: اما تقریباً از هفته دوم فروردین ماه توانستیم این بیماری را مهار نماییم و این بیماری الان در آسایشگاه کهریزک کنترل شده است.
قرنطینه کهریزک بدنبال ورود کرونا به ایران؛ از کارکنان تا مددجویان
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه خیریه کهریزک با اعلان اینکه از روز دوم اسفندماه که بطور رسمی ورود کرونا ویروس به ایران اعلام شد، کمیته پیش گیری از شروع کرونا را تشکیل دادیم اظهار نمود: به دنبال مصوبات این جلسه آسایشگاه کهریزک را قرنطینه کرده و ورود مواد غذایی پخته شده را ممنوع کردیم. مرخصی و پذیرش مددجویان جدید نیز به دنبال این مصوبات ممنوع اعلام گردید.
احمدی تنکابنی با اعلان اینکه تدابیر شدیدی برای جلوگیری از ورود این ویروس به آسایشگاه کهریزک قائل شدیم، اما در نهایت این ویروس به آسایشگاه کهریزک راه پیدا کرد اشاره کرد: با این وجود از شروع فروردین ماه شیفت های دو هفته ای برای پرسنل این مرکز در نظر گرفتیم. در ضمن این دو هفته نیز بدون خروج پرسنل، شیفت آنها در داخل مرکز تعویض می شد. پس از سپری شدن این دو هفته نیز پرسنل پس از انجام تست به منزل می رفتند.
وی با اشاره به اینکه غلبه بر این بیماری در شرایطی امکان پذیر است که به اقلامی نظیر وسایل بهداشتی، درمانی و محافظتی که به مبارزه با ویروس کمک می نماید دسترسی داشته باشیم افزود: آسایشگاه کهریزک بیش از ۱۷۵۰ مددجو دارد که به شکل شبانه روزی در آنجا ساکن هستند و بیشتر آنها نیز در معرض مبتلاشدن به انواع بیماری ها قرار دارند، چونکه سالمندان، معلولان و افراد مبتلا به ام اس بیش از گروه های دیگر در معرض خطرند.

نیاز آسایشگاه به ماسک و دستکش و اقلام بهداشتی
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه خیریه کهریزک با اشاره به اینکه حدود ۹۰۰ نفر نیز بعنوان کادر اداری و درمانی در آسایشگاه کهریزک مشغول به کار هستند توضیح داد: مسلماً بیش از ۲۶۰۰ نفر که در آسایشگاه هستند نیاز به دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده دارند که باید تامین گردد. قسمتی از این موارد توسط خیران تامین و قسمتی از آنها نیز به شکل مواد اولیه به آسایشگاه داده می شود.
احمدی تنکابنی اضافه کرد: برای مثال پارچه های نانو و شمعی که آسایشگاه از خیران می گیرد در کارگاه خیاطی توسط همکاران ما تبدیل به ماسک و لباس های مناسب برای همکارانی که در بخش کرونا مشغول به کار هستند مصرف می شود. با این وجود ما برای تهیه این اقلام گرفتار مشکل هستیم، برای مثال اگر هر فرد در روز نیاز به دو ماسک داشته باشد، حدودا روزانه بیش از ۵ هزار ماسک نیاز داریم این مساله در مورد دستکش و سایر اقلام نیز صدق می کند. بدین سان حجم زیادی از اقلام نیاز داریم.

ممنوعیت حضور نیکوکاران و تجمع در کهریزک در ماه رمضان

ایشان سپس اضافه کرد: هر سال در ماه مبارک رمضان مراسم شب های قدر و خورانیدن و برگزاری سفره های افطاری در آسایشگاه کهریزک انجام می شد اما امسال حضور نیکوکاران و خیران و هر گونه تجمعی ممنوع می باشد. خیران و مردم نیکوکار امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا می تواند نذورات خودرا به صورت نقدی و غیر نقدی جهت تهیه اقلام بهداشتی، مواد ضد عفونی کننده و گندزدایی به آسایشگاه اهدا کنند.
روش های کمک خیرین به کهریزک
تنکابنی در ادامه به روش های کمک خیرین به این آسایشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: افرادی که قصد شرکت در طرح متفاوت رمضان آسایشگاه خیریه کهریزک را دارند می توانند به صورت آنلاین بوسیله وب سایت این موسسه به آدرس www.kahrizakcharity.com و یا مراجعه به بیش از ۳۴ دفتر موسسه خیریه کهریزک در سطح شهر، کمک های نقدی یا غیر نقدی خودرا اهدا کنند. همین طور کد دستوری # ۴۲۱۱۴ ۷۸۰نیز در اخیار خیران برای کمک های نقدی آنان قرار دارد.
منبع:

1399/02/09
13:13:47
5.0 / 5
2742
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان