بهره مندی از تكنولوژی های هوشمند خاصیت ای كه وارد زندگی پسا كرونایی می شود

بهره مندی از تكنولوژی های هوشمند خاصیت ای كه وارد زندگی پسا كرونایی می شود

به گزارش خاتون یار یك جامعه شناس استفاده از تكنولوژی های ارتباطی برای پر كردن فاصله اجتماعی همزمان با شیوع ویروس كرونا را از تعیین كننده ترین خاصیت های فرهنگی سبك زندگی پساكرونایی دانست و اظهار داشت: فضای مجازی، حضور انسان در محیط بیرون از خانه خود را محدود خواهدنمود و این می تواند مقدمه ای برای بهره گیری از تكنولوژی های هوشمند كنترل پذیر ازراه دور در آینده باشد.


عباس فقیه خراسانی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینكه در دنیای پیش بینی ناپذیر امروز كه هر لحظه آن با لحظه دیگر متفاوت می باشد نمی توان دریافت كه سبك زندگی دنیای پسا كرونا چه ابعادی دارد، اضافه كرد: اما آنچه كه این روزها می گذرد نشان از تسلیم بشر در مقابل سبك زندگی جدیدی است كه نماد آن قرنطینگی است.
وی افزود: این روزها قرنطینه آداب خاص خودش را دارد، نه فقط برای آدم ها بلكه برای اشیایی هم كه از خارج از خانه به آن وارد می شوند، اینگونه است. در قرنطینه ماندن هم اصولی دارد كه اقتدار علم به آنها حكم می كند؛ علمی كه می تواند نویدبخش در امان ماندن و حل شدن مساله كرونا باشد.
این جامعه شناس با اعلان اینكه علمی شدن زندگی در دوران كرونا باورهای نهادینه شده را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد تا آنجا كه آدمی با بدن خویش نیز احساس غریبگی می كند، اظهار نمود: تا جایی كه در تصور انسان هر قسمت از بدن می تواند ناقل بیماری باشد و اعضای بدن با یكدیگر نیز قبل از انجام آداب بهداشت غریبه می شوند.
فقیه خراسانی با اشاره به اینكه علم در درون خود روشی نیز برای پركردن اوقات فراغت الزامی دارد، توضیح داد: مهم ترین شیوه مذكور تكنولوژی های ارتباطی است. فضای مجازی، شكاف «فاصله فیزیكی» را پر می كند و كارهای اجتماعی را از خرید تا آموزش به درون خود می كشد.
وی اشاره كرد: خو گرفتن به این نوع از زندگی است كه می تواند یكی از تعیین كننده ترین خاصیت های فرهنگی سبك زندگی پساكرونایی باشد. توانمندسازی جامعه در امتداد افزایش كیفیت زندگی در دوران قرنطینه از بعد فرهنگی آن شامل فراهم كردن زیرساخت های یك زندگی پر سرعت آنلاین هم هست.
این جامعه شناس در ادامه اشاره كرد: به عبارت دیگر می توان به توسعه ای اشاره نمود كه در زمان بحران اتفاق افتاده و می تواند در تعیین مسیر سبك زندگی نقشی اساسی داشته باشد. اقتدار علم، تعیین كننده سبك زندگی پساكرونایی است. بااینكه پاندمی كرونا در غیاب دانش اتفاق نمی افتاد، اما دانش می تواند خطای خودرا جبران كند.
فقیه خراسانی توضیح داد: فضای مجازی، حضور انسان در محیط بیرون از خانه خود را محدود خواهدنمود و این می تواند مقدمه ای برای بهره گیری از تكنولوژی های هوشمند كنترل پذیر ازراه دور در زمینه های گوناگون زندگی بشری از كشاورزی تا صنعت باشد.
منبع:

1399/01/31
11:40:49
5.0 / 5
2909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان