الكترونیك كردن خدمات یكی از مهمترین سیاست های وزارت بهداشت است

الكترونیك كردن خدمات یكی از مهمترین سیاست های وزارت بهداشت است

به گزارش خاتون یار معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: یكی از موضوعات مهم كه از سیاست های وزارت بهداشت است، پروژه دولت الكترونیك و الكترونیك كردن پرونده و خدمات سلامت كه «درمان و توسعه» بیشترین بهره را از این حوزه می برد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی در یكصد و دهمین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی سراسر كشور در مركز همایش های بین المللی رازی، اظهاركرد: اگر بخواهیم راهنماهای بالینی را اجرا و در عرضه خدمات مدیریت نماییم و علاوه بر تغییر رفتار در بیمه ها و عرضه كنندگان خدمات باید هزینه ها را مدیریت نماییم. همه ما باید حتما به اجرای نسخه پیچی و نسخه نویسی الكترونیك كمك نماییم.

وی ادامه داد: یكی از بزرگترین اقداماتی كه امسال انجام شد، تبادل الكترونیك اسناد بیمارستانی بوده و هدف ما در این عرصه، حذف اسناد كاغذی در فرآیند رسیدگی بیمه ها و صورتحساب مكانیزه و شفاف سازی كسورات بوده است و سال آینده به صورت كامل كاغذ از اسناد بیمارستانی حذف می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت تصریح كرد: ماندگاری تیم پزشكی و پیراپزشكی در مناطق كمتر توسعه یافته از برنامه های مهم وزارت بهداشت و وزیر بهداشت است كه در این حوزه ساخت محل اقامت این نیروها در مناطق محروم در دستور كار قرار گرفته است چون یكی از مواردی كه سبب ماندگاری نیروها می شود، زیست پزشك در بیمارستان های مناطق كمتر توسعه یافته است.

جان بابایی در ادامه اظهار داشت: روسای دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی حتما در ساعات و روزهای مختلف بخصوص ایام شلوغ و مناسبتی از بیمارستان ها به صورت سرزده بازدید كنند و بر فرآیند عرضه خدمات به بیماران در مراكز درمانی نظارت داشته باشند.

بنابراعلام وبدا، وی با اشاره به تدوین و ابلاغ آئین نامه شركت های تسهیل گر گردشگری سلامت اظهار داشت: خوشبختانه تابحال ۶۰ شركت تسهیل گر در مدت زمان بسیار كوتاه بوجود آمده است و از دانشگاه ها می خواهیم كه رقابت با بخش خصوصی در پذیرش گردشگران سلامت را كنار بگذارند و هدف ما، فقط پذیرش گردشگران در بیمارستان های دولتی نیست و تقویت گردشگری سلامت از راه همكاری و تعامل با شركت های تسهیل گر، از خدشه دار شدن پزشكی ایران در میان مردم سایر كشورها و برخی تخلفات گذشته، جلوگیری می كند.

منبع:

1398/11/08
20:44:45
5.0 / 5
4046
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان