اخطار پزشكان كانادایی نسبت به خطرات مصرف ماری جوانا

اخطار پزشكان كانادایی نسبت به خطرات مصرف ماری جوانا

به گزارش خاتون یار در حالیكه شماری از كشورهای جهان روند قانونی اعلام كردنِ مصرف ماری جوانا را شروع كرده اند، شماری از پزشكان كانادایی در یك مطالعه تازه نسبت به عوارض مصرف آن اخطار داده اند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، در مقاله ای كه در نشریه" بنیاد طبی كانادا" انتشار یافته است، متخصصان علوم پزشكیِ دانشگاه تورنتو اخطار داده اند كه عدم آگاهی مصرف كنندگان ماری جوانا از عوارض آن و طول زمانی كه این ماده بر بدن آنها تأثیر می گذارد می تواند نگران كننده باشد.
ماری جوانا در سال ۲۰۱۸ در كانادا قانونی اعلام گردید و مطابق نتایج یك نظرسنجی سراسری در سال ۲۰۱۹ حدود ۲۷ درصد پاسخ دهندگان تایید كرده بودند كه حداقل یك مرتبه در طول سه ماه گذشته این ماده را مصرف كرده اند.
پزشكان در مقاله تازه خود گفته اند زمانی كه فردی ماری جوانا مصرف می كند، عوارض آن تا چند دقیقه اول بروز نمی كند و فرد ابتدا حس سرخوشی دارد اما اثرات روانی مصرف این مخدر می تواند تا ۴ ساعت بعد، آغاز به ظاهر شدن كند و تا ۸ ساعت و حتی بیشتر هم دوام داشته باشد.
این تاخیر در روند ظهور عوارض می تواند فرد مصرف كننده را به اشتباه بیاندازد كه میزان مصرف را بالا ببرد بی اطلاع از آن كه اثرات مصرف احتیاج به زمان دارند تا خویش را نشان بدهند.
نگرانی ها درباره مصرف ماری جوانا از آن جهت بیشتر شده است كه با قانونی اعلام شدن این ماده در كانادا، محصولاتی همچون شیرینی، نوشیدنی و اقلام پخته شده با ماری جوانا به طور گسترده ای به بازارها راه یافته اند.
به گزارش یورونیوز، در این مقاله از پزشكان خواسته شده است تا به صورت علنی با مراجعان خود درباره عوارض مصرف ماری جوانا و خطرات ناشی از آن همچون اثر منفی بر روند یادگیری در مغز و تاثیرات سوء آن بر رانندگی صحبت كنند.1398/10/18
18:47:38
5.0 / 5
4771
تگهای خبر: پزشك , محصولات , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان