كاهش جهانی موارد مبتلا شدن به وبا

كاهش جهانی موارد مبتلا شدن به وبا

به گزارش خاتون یار پیشرفت های بدست آمده در زمینه پیشگیری و كنترل بیماری وبا در بعضی از كشورهای اصلیِ محل شیوع این بیماری، با كاهش موارد جهانی مبتلا شدن به آن همراه بوده است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در اطلاعیه ای و با تاكید بر اقدامات موثر در پیشگیری و كنترل بیماری وبا در نقاط كانونی شیوع این بیماری همچون هائیتی، سومالی و كنگو اعلام نمود: موارد مبتلا شدن به وبا در سراسر جهان در سال ۲۰۱۸ كاهش ۶۰ درصدی داشته است.
«تدروس آدهانوم قبریسوس»، دبیركل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: كاهش موارد مبتلا شدن به بیماری وبا در چندین كشور اصلی شیوع این بیماری مشاهده شده كه حاكی از تقویت مشاركت كشورها در اعمال اقدامات جهانی با هدف كند ساختن و جلوگیری از شیوع وباست.
وی تصریح كرد: راهكار دائمی برای ریشه كن ساختن بیماری وبا به تقویت دسترسی افراد به آب شرب سالم و رعایت بهداشت و نظافت بستگی دارد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان جهانی بهداشت، در سال ۲۰۱۸ حدود ۴۹۹ هزار و ۴۴۷ مورد مبتلا شدن به وبا و ۲۹۹۰ مورد مرگ ناشی از آن در ۳۴ كشور گزارش شد. درحالیكه شیوع این بیماری در كشورهای گوناگونی همچنان ادامه دارد موارد مبتلا شدن به این بیماری در سال ۲۰۱۹ روند كاهشی داشته است.1398/09/30
20:02:00
5.0 / 5
4099
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان