چه كسانی مجاز به عرضه خدمات پرستاری در منزل هستند؟

چه كسانی مجاز به عرضه خدمات پرستاری در منزل هستند؟

به گزارش خاتون یار رئیس سازمان نظام پرستاری ضمن تاكید بر ضرورت دریافت خدمات پرستاری در منزل از مراكز دارای صلاحیت، در عین حال از مردم خواست تا تخلفات را به سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت گزارش دهند.


محمد میرزابیگی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به برخی تخلفات صورت گرفته در زمینه خدمات پرستاری در منزل، اظهار داشت: در این زمینه فرهنگسازی مردم از اولویت بسیار بالایی برخوردار است؛ چونكه مقرر است به تعداد خانه های مردم به آنها خدمات عرضه شود. طبق قانون، سازمان نظام پرستاری اجازه ورود به منازل برای عرضه خدمات پرستاری در منزل را ندارد، پس مردم باید آگاه باشند كه چه مراكزی مجاز به عرضه خدمت به آنها هستند.
ایشان در ادامه با تاكید بر ضرورت تحقیقات پیرامون موسسه عرضه دهنده خدمت، اظهار نمود: عرضه هرگونه خدمت از جانب روزنامه، شماره موبایل ناشناس، اینترنت، عرضه تراكت های تبلیغاتی در بیمارستان ها و... بدون انجام تحقیقات می تواند منجر به بروز مشكلات شود. نكته قابل توجه آن است كه باید این مراكز عرضه دهنده خدمات پرستاری در منزل، دارای ساختمان و مكان فیزیكی باشند تا در روند تحقیقات مردم بتوانند به آنجا رجوع كنند و شخصا پروانه صلاحیت مسئول مركز و مسئول فنی مركز را مشاهده كنند.
میرزابیگی افزود: از آن جایی كه مراكز عرضه دهنده خدمات پرستاری در منزل مجوزهای مربوط به فعالیت خویش را از دانشگاه های علوم پزشكی دریافت می كنند، نام این مراكز در سایت معاونت های درمان دانشگاه ها و سایت معاونت پرستاری وزارت بهداشت قید شده است و این راه دیگری برای احراز صلاحیت قانونی این مراكز است.
او در آخر با اشاره به اینكه فرد عرضه دهنده خدمت باید شماره صلاحیت فردی داشته باشد، اظهار داشت: اگر با وجود تمام نكات گفته شده، باز هم مردم شاهد بروز تخلفاتی از ناحیه افراد بدون صلاحیت یا بدون مجوز بودند، می توانند مراتب را به سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت گزارش دهند اما، با عنایت به این نكته كه گستره خدمات پرستاری در منزل می تواند به تعداد منازل موجود در سطح كشور باشد، روند پیگیری تخلف سخت یا شاید نشدنی باشد، بنابراین گزارشات مردمی از تخلفات بسیار رهگشا خواهد بود.
منبع:

1398/09/10
14:43:36
5.0 / 5
4207
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تحقیقات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان