هشدار رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی:

چاقی در كشور رو به افزایش است

چاقی در كشور رو به افزایش است

به گزارش خاتون یار رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با بیان این كه عوارض ˮچاقیˮ به اشكال گوناگون انواع بیماری ها بروز می كند، اظهار داشت: متاسفانه استعداد چاقی در كشور رو به افزایش است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا زالی در هفتمین كنگره ملی پیشگیری و درمان چاقی ایران با اشاره به اینكه درمان طبی و جراحی و اقدامات پیشگیرانه از چاقی در كشور ما مبتنی بر پروتكل های جهانی پیش می رود، اظهار داشت: چاقی مشكل مبتلابه همه جوامع است و متاسفانه استعداد چاقی در كشور رو به افزایش است.
زالی با اشاره به اینكه چاقی از كودكی شكل می گیرد، اضافه كرد: پیشبینی می شود كه میزان چاقی و اضافه وزن در كودكان زیر پنج سال كشور دو برابر شده باشد. باید توجه كرد كه عوارض چاقی به اشكال گوناگون انواع بیماری ها بروز می كند.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینكه آمارها نشان میدهد كه از هر دو نفر در كشور، یك نفر در معرض چاقی قرار دارد، اظهار داشت: شیوع چاقی در دانش آموزان پسر ۲۲ درصد و دانش آموزان دختر ۲۰ درصد گزارش شده است. البته چاقی در خانم ها پس از دوران مدرسه شیوع بیشتری دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اشاره كرد: مصرف خیلی از مواد غذایی در ایران بالاتر از نرم جهانی است. بعنوان مثال مصرف شكر پنج تا هفت برابر و مصرف روغن ۱۰ برابر سرانه جهانی است. البته مصرف گوشت در كشور از این قاعده مستثنی بوده و منفی ۶۳ درصد سرانه جهانی است كه بیشتر به سبب مشكلات اقتصادی بوده و نگران كننده است.1398/09/06
23:49:35
5.0 / 5
4161
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان