در گفت وگو با خاتون یار اعلام شد

هولوگرام دار شدن متادون تا آخر مهر، توقف توزیع در داروخانه ها

هولوگرام دار شدن متادون تا آخر مهر، توقف توزیع در داروخانه ها

به گزارش خاتون یار به دنبال انتقاد از طرح توزیع متادون در داروخانه ها، مدیركل امور داروی سازمان غذا و دارو از تعلیق موقت این طرح اطلاع داد و اظهار داشت: فعلا مراكز ترك اعتیاد فعالیت شان را در زمینه توزیع داروهای متادون همچنان ادامه می دهند.دكتر غلام حسین مهرعلیان در گفتگو با ایسنا، در واكنش به برخی اظهارات در خصوص اینكه میزان تولید داروی متادون در كشور دو برابر مصرف مراكز درمان بوده است، اظهار داشت: اصلا اینطور نیست كه تولید متادون دو برابر نیاز مراكز درمانی باشد، بلكه كاملا مبتنی بر نیار بازار تولید می شود و كاملا بر مبنای برآوردهای گذشته و نیاز بازار است.
برنامه ای برای جلوگیری از نشت متادون
وی درباره هولوگرام دار كردن داروهای متادون هم اضافه كرد: در زمینه نصب برچسب اصالت بر روی داروهای متادون تصمیم جدی گرفته ایم و برنامه ریزی كرده ایم تا اواخر مهر ماه امسال این مورد به شكل جدی از جانب شركت های پخش متادون اجرا می شود. این اقدام می تواند برای بحث رصد و پیگیری داروهای متادون كمك كننده باشد و از نشت داروی متادون جلوگیری كند.

مهرعلیان درباره سرانجام طرح توزیع متادون در داروخانه ها و عرضه آنها از این مراكز، اظهار داشت: فعلا بحث توزیع متادون در داروخانه ها معلق شده است. در این زمینه فرصتی دو ماهه را از ستاد مبارزه با مواد مخدر گرفته ایم و در حال كارشناسی مجدد هستیم تا ببینیم بهتر است متادون را در داروخانه ها توزیع نماییم یا در مراكز ترك اعتیاد و یا در مراكز دیگر.

وی تصریح كرد: البته هم اكنون مراكز ترك اعتیاد فعالیت شان را در زمینه توزیع داروهای متادون ادامه می دهند.
1398/07/01
13:18:37
5.0 / 5
4791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان