دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور خبرداد

تعیین تكلیف مكان نگهداری و ساماندهی معتادان متجاهر تا آخر سال

تعیین تكلیف مكان نگهداری و ساماندهی معتادان متجاهر تا آخر سال

به گزارش خاتون یار دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور اظهار داشت: جمع آوری معتادان متجاهر احتیاج به ظرفیت و مكان داشت كه با همكاری دستگاه های دیگر همچون نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، سازمان زندان ها ظرفیت های خوبی در كشور بوجود آمد و با این روند تا آخر سال بحث مكان را برای نگهداری و ساماندهی معتادان متجاهر حل می نماییم.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا سردار اسكندر مومنی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان كرمان اظهار نمود: مواد مخدر و اعتیاد جزو پنج صدمه ای است كه مقام معظم رهبری شخصا جلسات آنرا هر شش ماه یك مرتبه برگزار می كنند و اهتمام بسیار زیادی به صدمه های اجتماعی دارند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در میان صدمه ها، اولویت اول را مواد مخدر و اعتیاد قرار داده اند چونكه دلیل خیلی از صدمه های دیگر، خلاف ها، درگیری ها، سرقت، جنایت ها، بیماری های عفونی و واگیردار، بحث مواد مخدر است.

مومنی با اشاره به اینكه در حوزه مقابله و درمان اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و روال كار با توان بیشتر ادامه دارد، خاطرنشان كرد: اولویت كوتاه مدت ستاد مبارزه با مواد مخدر از نظر زمانی، مبحث معتادان متجاهر است كه تاكیدات زیادی روی آن وجود دارد چونكه به جز ایجاد جلوه ناخوشایند برای شهرها و كاهش دادن احساس امنیت، منشا مشكلات دیگری هم است.

وی ادامه داد: جمع آوری معتادان متجاهر احتیاج به ظرفیت و مكان دارد كه با همكاری دستگاه های دیگر مانند نیروی انتظامی، سپاه، بسیج، سازمان زندان ها ظرفیت های خوبی در كشور در این راستا بوجود آمده است و امیدواریم با این روند تا آخر سال بحث مكان را برای نگهداری و ساماندهی معتادین متجاهر حل و فصل نماییم.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور در ادامه اظهار نمود: یكی از اشكالات استان كرمان، محل نگهداری معتادان متجاهر است. اردوگاه كبوترخان ظرفیت خوبی است كه امیدواریم بتوانیم با توافق سه جانبه بین ستاد مبارزه با مواد مخدر، استانداری و سازمان زندان ها بخشی از این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

وی با اشاره به اینكه در مشهد هم برای نگهداری ۲۸۰۰ نفر معتادین متجاهر، كار دنبال می شود و با تكمیل كار در حوزه معتادان متجاهر مشكلات استان كرمان هم حل خواهد شد، اظهار نمود: اولویت دوم ما كه راهبردی و اساسی است، اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی در زمینه مواد مخدر است كه باید كاری نماییم بازدارندگی روانی ایجاد و جوانان و نوجوانان ما قدرت «نه گفتن» داشته باشند.

مومنی خاطرنشان كرد: برپایه پژوهش ها بیشتر از ۳۰ درصد معتادان به اصرار همسالانشان مواد مخدر مصرف كرده اند و به آنان «نه» نگفته اند كه نتایج پژوهش نشان داده است باید اولویت را بر اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی بگذاریم.

دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور در ادامه اظهار داشت: در این راهبرد باید از همه ظرفیت كشور و نهادهای فرهنگی با اولویت آموزش و پرورش و حوزه های علمیه استفاده نماییم.

وی ادامه داد: پژوهش ها نشان داده است درچهاردهه گذشته فقط در دهه ۶۰ كاهش مواد مخدر و اعتیاد داشته ایم و اگر بخواهیم روند كنونی را برعكس نماییم باید به استفاده از همه ظرفیت های دینی، فرهنگی و اجتماعی كشور برگردیم.

مومنی در ادمه اظهار نمود: طرح یاری گران برای همین مطرح شده و رئیس جمهوری تاكید بر ساماندهی معتادین متجاهر دارند و «یاری گران» مجموعه اقدامات فرهنگی و آموزشی است و در گام نخست با حوزه های علمیه و آموزش و پرورش تفاهمنامه منعقد شده است و در شروع سال تحصیلی جدید احیانا پرسش مهر در مورد جلوگیری از اعتیاد باشد.

او در آخر خاطرنشان كرد: استان كرمان سهم بزرگی در دوران دفاع مقدس داشته است و الان هم در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، نماینده ولی فقیه در استان كرمان هم در این دیدار اظهار نمود: چهار دهه تجربه در مبارزه با مواد مخدر و مبتلایان به آن در دستور كار نظام و یكی از دغدغه های جدی است و مبارزه در قول و عمل ادامه پیدا كرده است.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی اضافه كرد: جمهوری اسلامی تجربیات فراوانی در حوزه مبارزه با مواد مخدر دارد و هم توفیقات ارزشمندی به دست آورده است.

وی خاطرنشان كرد: باید كارهای گذشته مرور و ضعف ها رفع و طرح های جدید و برنامه مدونی برای كشور اجرایی شود تا نتیجه مثبت داشته باشد و كشورهای دیگر بتوانند از این برنامه استفاده كنند.
1398/06/12
14:46:52
5.0 / 5
4076
تگهای خبر: آموزشی , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان