فتاح: طرح ایده شورش فقرا از طرف ترامپ ناشی از محاسبه اشتباه اوست

فتاح: طرح ایده شورش فقرا از طرف ترامپ ناشی از محاسبه اشتباه اوست

خاتون یار: رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) با تاكید بر اینكه نظریه شورش فقرا كه از طرف سران ایالات متحده آمریكا مطرح می شود، نظریه ای اشتباه است، اظهار نمود: طرح این نظریه از طرف ترامپ ناشی از محاسبه اشتباه او و سایر دست اندركاران آمریكا است و اینكه آنها فكر می كنند چنین اتفاقی می افتد، كور خوانده اند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، پرویز فتاح رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) شامگاه دوشنبه در مراسمی كه با حضور معاون اول رئیس جمهوری در نمایشگاه عرضه محصولات طرح های اشتغال كمیته امداد امام خمینی (ره) در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به توجه ویژه دولت به مسائل كمیته امداد اظهار نمود: واقعاً همكاری دولت با كمیته امداد خوب است و من نمی توانم هیچ گله و بهانه ای در این زمینه از دولت مطرح كنم.
وی اظهار داشت: در سال ۹۷ و با عنایت به شرایطی كه كشور با آن مواجه بود بودجه كمیته امداد بطور كامل توسط دولت پرداخت گردید.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) همین طور با اشاره به پرداخت صددرصدی وام درخواست كنندگان تحت پوشش كمیته امداد از طرف بانكهای كشور اشاره كرد: این اقدام نشان داده است كه بانك ها و بانك مركزی عنایت ویژه ای به محرومان دارند.
فتاح اظهار داشت: در مجموع در سال قبل ۲، ۳۰۰ میلیارد تومان در چارچوب تسهیلات اشتغال پایدار دریافت كردیم.
وی با اشاره به دو و نیم برابر شدن اعتبار تسهیلات كمیته امداد اشاره كرد: هدف گذاری ما برای سال ۹۸ تخصیص ۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به تحت پوشش قرار گرفته شدگان است.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) همین طور با اشاره به اینكه در سال ۹۷ میزان كمك های مردمی به كمیته امداد ۳۲ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشته است، اشاره كرد: این افزایش در شرایطی است كه ما به سبب تورم و مسائل اقتصادی انتظار كاهش كمك های مردمی را داشتیم.
فتاح درباره انجام تعهدات كمیته امداد درباب كمك به زلزله زدگان كرمانشاه و سیل زدگان ابتدای سال جاری اشاره كرد: پس از وقوع زلزله سال ۹۶ در كرمانشاه، كمیته امداد ساخت ۵۴۰۰ واحد مسكونی را متقبل شد كه تابحال با استفاده از كمك های دولتی و مردمی ۵۲۰۰ واحد آن تحویل داده شده و امیدواریم ۲۰۰ واحد باقی مانده تا اختتام شهریورماه تكمیل شود. همین طور در زمینه پشتیبانی از سیل زدگان ابتدای سال جاری، تا هفته قبل ۲۶۰ میلیارد تومان شامل كمك های نقدی و غیرنقدی از طرف مردم به كمیته امداد اهدا شده است.
وی افزود: كمیته امداد تعمیر ۲۰۰ هزار منزل مسكونی را برعهده گرفته كه تا سه ماه دیگر این تعهد اجرا خواهد شد. همین طور لوازم خانگی تمام ۳۰ هزار خانواده لطمه دیده تحت پوشش كمیته امداد تكمیل خواهد شد.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره كرد: كمیته امداد امام خمینی مسئولیت ساخت ۱۰ هزار منزل مسكونی در مناطق سیل زده را برعهده گرفته است و امیدواریم كه تا آخر سال همه خسارت دیدگان در خانه های خود مستقر شوند.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه در سال ۹۸ باید مراقبت بیشتری نماییم و سطح حمایتی كمیته امداد و بهزیستی مقداری گسترش یابد، اظهار نمود: این شرایط می تواند موقتی باشد با این وجود از دولت می خواهیم تا حد امكان و اقتضای شرایط بودجه ای در این زمینه حمایت های لازم را انجام دهد.
فتاح با اشاره به اعطای سبد كالا به اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی در ماه مبارك رمضان اظهار داشت: ابتدای ماه رمضان از دولت خواهش كردیم تا یك سبد كالا به اقشار تحت پوشش بدهد و دولت نیز خیلی ضربتی و ظرف دو روز اعتبار مربوطه را پرداخت كرد و با ۴۷۰ میلیارد تومانی كه دولت اختصاص داد، دو میلیون و ۲۰۰ هزار خانواده تحت پوشش سبد كالا دریافت نمودند. در این زمینه از دولت می خواهیم كه در صورت امكان هر سه ماه این بسته را برای همه خانوار تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی تخصیص دهد.
وی با تاكید بر اینكه نباید به جامعه هدف كمیته امداد و بهزیستی با چشم هزینه نگاه شود، اظهار نمود: با اقداماتی كه انجام شده است امروز خیلی از این جامعه هدف تبدیل به كارآفرینان كشور شده اند. ما نباید این جامعه هدف را سربار جامعه بدانیم بلكه آنها می توانند باری از دوش جامعه بردارند.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) با تاكید بر اینكه جامعه هدف نهادهای حمایتی پای انقلاب و نظام اسلامی هستند و در شرایط سخت به كمك نظام آمده اند، اشاره كرد: جامعه هدف كمیته امداد و بهزیستی همواره حامی نظام بوده اند و تابحال هیچ گاه صدمه ای از جانب آنها به نظام وارد نشده است و نظریه ای كه درباره شورش فقرا مطرح می شود نظریه ای اشتباه است چونكه در نظام اسلامی این مساله برعكس آن چیزی است كه این نظریه مطرح می كند.
فتاح افزود: طرح ایده شورش فقرا برای نظام جمهوری اسلامی از طرف ترامپ ناشی از محاسبه اشتباه او و سایر دست اندركاران ایالات متحده است؛ آنها فكر می كنند كه جامعه هدف بهزیستی و كمیته امداد به كف خیابان ها می آیند اما كور خوانده اند؛ با همت دولت محترم و نظام اسلام این اتفاق نخواهد افتاد.
وی با تاكید بر اینكه كمر تحریم شكسته شده است، اظهار داشت: به سبب آنكه در داخل كشور همه مقاومت كرده اند و پای كار هستند كمر تحریم شكسته شده است. همین طور موضع گیری های مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و سایر مسئولان نظام جمهوری اسلامی موجب عقب نشینی آمریكایی ها شده است.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) درانتها با اشاره به اینكه اطمینان می دهم جامعه هدف نهادهای حمایتی با رسیدگی های فعلی واقعاً رضایت دارند، اشاره كرد: حمایت هایی كه از افراد نیازمند می شود كافی نیست اما جامعه هدف بهزیستی و كمیته امداد قانع و شكرگزار هستند. امیدواریم سال ۹۸ بتوانیم با وجود همه شرایط و مخاطرات پیش رو، نسبت به سال ۹۷ حمایت های بیشتری از این اقشار انجام دهیم.1398/03/08
11:00:27
5.0 / 5
4904
تگهای خبر: دولت , لوازم , محصولات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان