معاون كمیته امداد تشریح كرد

برقراری سهمیه مستمری برای 16هزار خانوار سیل زده، 10هزار نفر پشت نوبت

برقراری سهمیه مستمری برای 16هزار خانوار سیل زده، 10هزار نفر پشت نوبت

به گزارش خاتون یار معاون كمیته امداد امام خمینی (ره) گزارشی از عرضه خدمات به مددجویان سیل زده عرضه كرد و اظهار داشت: به استان ها برای ۱۶ هزار خانوار كه مددجوی ما نبودند اما حالا نیازمندند، سهمیه دریافت مستمری دادیم. ۱۰ هزار نفر دیگر هم شناسایی شدند كه هنوز بودجه ای برای آن نداریم.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، فاطمه رهبر در نشست شورایعالی رفاه و تامین اجتماعی كه در وزارت كار برگزار گردید با اشاره به اینكه از روزهای اول ستادی در كمیته امداد برای رسیدگی به امور سیل زدگان تشكیل شد اظهار داشت: به همه استان ها سركشی داشته و خواهیم داشت. نیازسنجی در ۱۶ استان كشور انجام و مشخص شده است كه در مجموع ۴۳ هزار و ۱۱۷ خانوار تحت پوشش ما خسارت دیده اند.
وی ادامه داد: ۱۰ هزار و ۱۵۰ واحد مسكونی احتیاج به بازسازی و حدود ۱۰ هزار واحد مسكونی نیازمند تعمیر هستند. خانه ها بیمه حوادث بودند و انتظار داشتیم بیمه بخوبی وارد شود. حداقل قیمت ساخت یك واحد ۵۰ تا ۶۰ متری، ۶۰ میلیون تومان است و بدین سان ۶۰۰ میلیارد تومان برای راه اندازی منازل نیاز داریم، اما بیمه می گوید برخی خانه ها خشت و گلی است و نهایتا ۵ میلیون می دهد كه تا كنون هم نداده است.

معاون كمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینكه ۳۰۰۰ یخچال خریده ایم كه هر كدام ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تمام شده است اظهار داشت: ۲۰۰ میلیارد تومان هم هزینه تعمیر و ۲۰۰ میلیارد تومان هم هزینه سایر خسارات كار و دام شده است.
رهبر افزود: در مجموع هزار میلیارد تومان نیاز داریم اما بیمه تا الان ۲۰ میلیارد تومان به ما داده است. این هزار میلیارد تومان را چگونه باید تامین نماییم و پاسخگوی نیازها باشیم؟ ۸۲ میلیارد تومان برای تامین لوازم خانگی مددجویان نیاز داریم. آقای فتاح قول داد منازل را طی ۹ ماه بسازیم و تحویل دهیم كه بالاخره این كار را انجام می دهیم.

وی با اشاره به اینكه ابتدای سال مستمری ۵۲ هزار خانوار را سه برابری واریز كردیم عنوان كرد: ۵۸ میلیارد تومان وام قرض الحسنه از محل صندوق امداد ولایت دادیم و ۷.۵ میلیارد برای ودیعه مسكن پرداخت كردیم. با همكاری بنیاد علوی و بركت ۳۶ میلیارد سبد غذایی و ۴۴ میلیارد برای تكمیل بسته لوازم خانگی صرف شد.
رهبر افزود: به استان ها برای ۱۶ هزار خانوار سهمیه مستمری دادیم كه مددجوی ما نبودند اما حالا نیازمندند و باید مستمری دریافت نمایند. ۱۰ هزار نفر دیگر هم شناسایی شدند كه بودجه ای برای آن نداریم.
معاون كمیته امداد امام خمینی با اشاره به اینكه حدود ۲۵۰۰ طرح خودكفایی و اشتغالمان در جریان سیل از بین رفت اظهار داشت: ۲۲۰۰ دام و طیور هم از بین رفتند. برای اقساط وام های بانكی مددجویان هم فرصت چندماهه برای تسویه گرفتیم.
وی با اشاره به اینكه مددجویان باید از لحاظ روحی بازتوانی و تقویت شوند و احتیاج داشتیم كه پشتیبانی مددكاری و مشاوره ای داشته باشیم اظهار نمود: در نهایت تامین اعتبارات مسئله مهمی است. ما قول داده ایم و این كارها را انجام می دهیم. تا كنون ۲۴۲ میلیارد تومان كمك مردمی داشتیم كه ۱۷۸ میلیارد تومان كمك كالایی و ۶۴ میلیارد تومان نقد بوده است.1398/02/31
15:30:37
5.0 / 5
4602
تگهای خبر: خدمات , لوازم , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان