تركیبات كرم ضدآفتاب وارد جریان خون می شود

تركیبات كرم ضدآفتاب وارد جریان خون می شود

خاتون یار: استفاده از كرم های ضد آفتاب همچون سفارش هایی است كه همواره پزشكان بر آن تاكید داشته اند اما حالا محققان نسبت به احتمال نفوذ تركیب های موجود در آن به جریان خون آگهی داده اند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، سازمان غذا و داروی آمریكا در گزارشی اعلام نمود: میزان نفوذ تركیب های موجود در كرم های ضد آفتاب به جریان خون به اندازه ای زیاد است كه كارشناسان سلامت را نسبت به اثرات مسموم كننده آن نگران ساخته است.
در این گزارش آمده است: در بررسی های انجام شده مشخص شد در مدت زمان چهار روز استفاده از كرم های ضد آفتاب سطح تركیب های شیمیایی موجود در این كرم ها در جریان خون افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
محققان آمریكایی همینطور تاكید كردند: هم اكنون نمی توان استفاده از كرم های ضد آفتاب را منع كرد چون كه طبق مطالعاتی كه تابحال انجام گرفته خطرات ناشی از قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید بیشتر از مضراتی است كه این تركیب های شیمایی برای سلامتی به همراه دارند.
محققان آمریكایی اظهار داشتند: تركیب های شیمیایی موجود در كرم های ضد آفتاب بیشتر از آنچه مورد تایید سازمان غذا و داروست به جریان خون نفوذ پیدا می كند و اثرات مسموم كننده دارد با این وجود هنوز نمی توان قطعا در مورد تاثیرات آن بر سلامت انسان اظهار نظر كرد.
در بیشتر كرم های ضد آفتاب تركیب هایی از قبیل اكسی بنزون، آووبنزون و اكتوكریلن وجود دارد كه مانع از نفوذ اشعه های مضر به پوست می شود. هرچند، مطالعه انجام شده روی نمونه های حیوانی نگرانی هایی را در مورد تاثیرات مضر این تركیب های شیمیایی بخصوص اكسی بنزون به دنبال داشته چون كه احتمال دارد تعادل هورمونی را در بدن انسان مختل كند.
به گزارش خاتون یار به نقل از US News، محققان در بررسی های خود مشاهده نمودند با استفاده از كرم های ضد آفتاب سطح این سه تركیب شیمیایی در جریان خون افزایش داشته است.
منبع:

1398/02/17
14:01:48
5.0 / 5
4762
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان