مبارزه جهانی ایران برای پیشگیری از خروج مواد مخدر به سمت اروپا

مبارزه جهانی ایران برای پیشگیری از خروج مواد مخدر به سمت اروپا

به گزارش خاتون یار دبیركل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: بخش زیادی از مبارزه جهانی ایران با مواد مخدر برای پیشگیری از خروج مواد مخدر به سمت اروپا است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر اسكندر مومنی در ملاقات با معاون وزیر بهداشت پرتغال كه در حاشیه جلسه وزرای اجلاس سالانه كمیسیون مواد مخدر سازمان ملل برگزار شد، اظهار داشت: در ایران از هر سه نفر معتاد، دو نفر تحت خدمات درمانی اعتیاد قرار دارند.
وی ادامه داد: ایران تجارب خوبی در حوزه درمان اعتیاد و بازپروری معتادان دارد و آگاه هستیم كه كشور پرتغال هم تجربیات مفیدی در زمینه كاهش صدمه دارد؛ بنابراین دو كشور می توانند در این امر، تجربیات خویش را تبادل كنند.
دبیركل ستاد بیان كرد: در جمهوری اسلامی ایران ۹ هزار مركز درمانی مختلف وجود دارد كه ۹۰ درصد آنها توسط سازمان های مردم نهاد اداره می گردند، همینطور در كشورمان برای ۶ هزار معتاد بهبودیافته، فرصت شغلی فراهم گشته است.
مومنی خاطرنشان كرد كه بخش زیادی از مبارزه جهانی ایران با مواد مخدر برای پیشگیری از خروج مواد مخدر به سمت اروپا است.
وی اظهار داشت: در سال ۲۰۱۸ میلادی، بیشتر از ۸۰۰ تن مواد مخدر توسط ایران كشف شد و ۱۷ نفر از افسران ما در مبارزه با قاچاق مواد مخدر به شهادت رسیدند.
همینطور معاون وزیر بهداشت پرتغال در این ملاقات اظهار داشت: در كشور پرتغال، توجه ویژه ای به آموزش جوانان می شود تا اعتیاد در این كشور كاهش پیدا كند، همینطور در كشورمان همانند كشور ایران، كسی كه معتاد است، بیمار شناخته می شود.
به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ وی ادامه داد: این تصمیم سبب شد كه انگ مصرف مواد مخدر كاهش پیدا كند و مراقبت های بهداشتی تسهیل شود.
او در آخر بر توسعه همكاریهای دو جانبه در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاكید و آمادگی خویش را برای انتقال تجارب در موضوعات مورد بحث اعلام نمود.
1397/12/25
22:12:00
5.0 / 5
4303
تگهای خبر: بیمار , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان