لطمه طعم دهنده های سیگار الكترونیكی به مجاری تنفسی

لطمه طعم دهنده های سیگار الكترونیكی به مجاری تنفسی

خاتون یار: نتایج یك تحقیق نشان داده است دو ماده شیمیایی كه بعنوان اسانس در سیگارهای الكترونیكی كاربرد دارند به مجاری تنفسی لطمه وارد می كنند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، متخصصان با تاكید بر اینكه دو ماده شیمیایی موجود در سیگارهای الكترونیكی به مجرای تنفسی لطمه می زنند، اظهار داشتند: یافته های بدست آمده بر لزوم مطالعه بیشتر در مورد نتایج استفاده از این جایگزین سیگار بر بدن انسان تاكید دارد.
در این بررسی متخصصان سلول های گرفته شده از مجرای تنفسی انسان را در معرض دو ماده طعم دهنده موجود در سیگارهای الكترونیكی قرار دادند. آنان مشاهده نمودند این دو ماده شیمیایی عامل صدها تغییر ژنتیكی در سلول ها هستند. همچنین، این مواد شیمیایی توانایی سلول ها را در داشتن عملكرد مطلوب تحت تاثیر قرار می دهند.
یكی از متخصصان این مطالعه از دانشكده بهداشت عمومی در بوستون اظهار داشت: این تركیب های شیمیایی طعم دهنده در گروه مواد شیمیایی قرار دارند كه بی خطر هستند و مصرف آنها بوسیله موادغذایی مشكل ساز نیست. با این وجود بی خطر بودن آنها بوسیله استنشاق آزمایش نشده است.
به گزارش ژاپن تودی، همین طور یكی از متخصصان مركز پزشكی دانشگاه راچستر در ایالت نیویورك كه در این تحقیق مشاركت نداشته، گفته است: این طعم دهنده ها تغییراتی را در ژن هایی بوجود می آورند كه این ژن ها عامل كلیدی در سلول های اپیتلیال ریه انسان به حساب می آیند.1397/12/11
17:54:16
5.0 / 5
4479
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان