عمل جراحی جنین خارج از بدن مادر در انگلیس

عمل جراحی جنین خارج از بدن مادر در انگلیس

خاتون یار: پزشكان در انگلیس مجبور شدند برای انجام یك عمل جراحی روی جنین، او را از بدن مادرش خارج كرده و سپس اتمام عمل، جنین را دوباره به رحم مادر بازگرداندند.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، "بتان سیمپسون" از شهر "برنهام" كه منتظر تولد كودك خود در ماه آوریل بود برای معاینه زایمان نزد پزشك رفت و در آنجا مشخص شد كه جنینش دارای ناهنجاری است.
سپس پزشكان این زن را جهت بررسی دقیق تر به بیمارستان "اسكز" در انگلیس فرستادند و در آنجا پزشكان اختلال "اسپینا بیفیدا" را در كودك تشخیص دادند كه نوعی اختلال مادرزادی است و از بسته نشدن كامل لوله عصبی جنین ناشی می شود.
سیمپسون اظهار داشت: پزشكان به ما پیشنهاد كردند كه در حاملگی دخالت نكنند یا به آن اختتام دهند و یا اینكه از یك گزینه منحصر به فرد جدید استفاده كنند و قبل از به دنیا آمدنِ كودك، جنین را عمل كنند كه ما با مورد سوم موافقت كردیم.
برای این منظور، شرایط كودك و مادر حامله با انجام یك سری آزمایش ها به دقت بررسی گردید. پزشكان سپس آزمایش های دقیق تصمیم گرفتند كه این بیمار حامله را در ماه ششم حاملگی اش مورد عمل جراحی قرار بدهند.
جراحان در هنگام عمل، جنین را از رحم مادر خارج كرده و سپس بازسازی نخاع، او را دوباره به سر جایش برگرداندند. پزشكان این عملیات را موفقیت آمیز توصیف كردند.
به گزارش اسپوتنیك، روزنامه "میرور" دراین باره نوشت كه سیمپسون چهارمین زن حاملگی است كه این عمل جراحی در زمان حاملگی روی وی انجام می گیرد.1397/11/24
16:14:23
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان