زنان خوش بین به دیابت مبتلا نمی شوند

زنان خوش بین به دیابت مبتلا نمی شوند

خاتون یار: بررسی های جدید حاكی از تاثیر مثبت خوش بینی بر بیماری دیابت نوع ۲ در زنان است.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، متخصصان در بررسی های جدید خود به نقش خوش بینی و تأثیر حفاظتی آن در مقابل دیابت نوع ۲ در زنان سپس دوران یائسگی پرداختند.
فاكتورهای متعددی بر خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ تاثیرگذارند. بعضی از این فاكتورها همچون رژیم غذایی، فعالیت بدنی و وزن قابل تغییر هستند. هرچند در فاكتورهای دیگر از قبیل سن و ژن قابلیت تغییر وجود ندارد.
همین طور متخصصان در چندین بررسی كه اخیراً انجام داده اند به این نكته پی برده اند كه خصوصیات روحی فرد می تواند بر خطر ابتلاء به دیابت تأثیر داشته باشد. بطور مثال، علائم افسردگی با خطر ابتلاء به دیابت ارتباط نزدیكی دارند.
در این بررسی متخصصان آمریكایی به مطالعه روی اطلاعاتی پرداختند تا مشخص شود آیا رفتارهای مثبت از قبیل خوش بینی می توانند خطر ابتلاء به دیابت نوع دو را در زنان سپس دوران یائسگی كم كند. محققان اطلاعات مربوط به ۱۳۹ هزار و ۹۲۴ زن را كه در شروع مطالعه به دیابت مبتلا نبودند مورد ارزیابی قرار دادند. در مدت زمان ۱۴ سال، ۱۹ هزار و ۲۴۰ مورد ابتلاء به دیابت نوع ۲ تشخیص داده شد. همین طور خصوصیات اخلاقی این زنان ارزیابی شد.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، آنها مشاهده نمودند در مقایسه با زنانی كه از پایین ترین سطح خوش بینی برخوردار بودند، افراد خوش بین ۱۲ درصد كمتر در معرض ابتلاء به دیابت نوع ۲ قرار دارند. همین طور زنانی كه احساسات منفی خودرا ابراز می كنند ۹ درصد بیشتر در معرض ابتلاء به دیابت نوع ۲ هستند.1397/11/08
16:29:13
5.0 / 5
4761
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دیابت , رفتار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان