اقدام برای افزودن ۷۵۰ تخت مراقبت ویژه در بیمارستان های دولتی

اقدام برای افزودن ۷۵۰ تخت مراقبت ویژه در بیمارستان های دولتی

خاتون یار: معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در امتداد افزایش رضایتمندی بیماران از خدمات درمانی بیمارستان های دولتی در كشور، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است ۷۵۰ تخت مراقبت ویژه جدید به ظرفیت بیمارستان های دولتی كشور اضافه شود.دكتر قاسم جان بابایی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینكه امروزه مفهوم رضایتمندی بیماران در تمام دنیا در حوزه مراقبت های پزشكی اهمیت بسیار ویژه ای یافته است، اظهار داشت: چراكه بیماران و همراهان آنها مشتریان اصلی و نهایی بیمارستان ها بوده و وظیفه اصلی نمایش دهندگان خدمت، برآوردن نیازهای واقعی و محسوس این مشتریان است.

وی اضافه كرد: در حقیقت رضایتمندی بیمار نشان دهنده نمایش صحیح خدمات مطلوب در بیمارستان است؛ رضایتی كه مسلما نمی تواند صرفا با نمایش خدمات حرفه ای و بهره مندی از فناوری های پیشرفته محقق شود، بلكه كیفیت، تنوع خدمات هتلینگ و رفتار كاركنان بیمارستان ها، سهم عمده ای در احداث رضایت در بیماران دارد. حال هرچه خدمات نمایش شده در بیمارستان ها متنوع تر و با كیفیت بهتر نمایش شوند، رضایت بیماران و احتمال انتخاب مجدد بیمارستان توسط آنها باز بیشتر میگردد.

وی با اشاره به اینكه هدف وزارت بهداشت نمایش خدمات مناسب و با كیفیت و به هنگام به مردم در هنگام بیماری است، اظهار داشت: در عین حال همواره تاكید می نماییم از منابع موجود در بخش درمان كشور شامل نیروی انسانی، تجهیزات، فضای فیزیكی، تخت های بیمارستانی و... استفاده بهینه ای شده و هزینه - اثربخشی خدمات در حد بالاترین كیفیت افزایش یابد. در عین حال كاهش نابرابری و احداث عدالت در بهره مندی از خدمات درمان و افزایش رضایتمندی مردم از دیگر اهداف حوزه درمان وزارت بهداشت در بیمارستان های كشور است.

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات انجام شده در امتداد افزایش رضایتمندی بیماران، اظهار داشت: در این راستا در قالب طرح تحول نظام سلامت، تخت های مراقبت های ویژه در كشور از ۵هزار و ۸۲۰ تخت به ۸هزار و ۲۷۳ تخت افزایش یافت كه این میزان افزایش، رشدی ۴۲ درصدی را در حوزه تخت های مراقبت ویژه نشان داده است.

جان بابایی افزود: در عین حال مقرر است طبق برنامه ریزی هایی كه انجام داده ایم، ۷۵۰ تخت مراقبت ویژه جدید دیگر باز به ظرفیت بیمارستان های دولتی كشور اضافه شود.

وی با اشاره به اینكه ساخت ۱۵۰۰ واحد اختصاصی زایمان باز در امتداد افزایش رضایتمندی بیماران در بیمارستان های دولتی بوده است، اظهار نمود: در عین حال ۲۰۲ بخش اورژانس در بیمارستان های تروما و اصلی كشور ساخته شد و یا توسعه یافت. در سایر بیمارستان ها باز نوسازی اورژانس ها را انجام دادیم و ۱۸۰۰ تخت اورژانس هم به ظرفیت اورژانس های كشور افزوده شد.

وی افزود: احداث ۱۷ مركز جدید درمان ناباروری با تمركز بر مناطق محروم خصوصاً در شش استان فاقد این مراكز، توسعه و تجهیز ۲۴ مركز درمان ناباروری موجود و ساخت ۲۵۰ پلی كلینیك تخصصی جدید شامل ۶هزار و ۴۴۰ مطب برای فعالیت این پزشكان از دیگر اقدامات مان در جهت افزایش رضایت بیماران از خدمات درمانی دولتی بوده است. در عین حال توسعه خدمات سلامت روان باز با احداث ۱۳۰۰ تخت جدید بستری و روانپزشكی و ۱۵ بخش اورژانس روانپزشكی همراه با بازسازی بخش های موجود و راه اندازی ۸۳ مركز جامع خدمات سلامت برای بیماران خاص از دیگر كارهای وزارت بهداشت در این زمینه بوده است.
1397/09/23
12:37:08
5.0 / 5
4225
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان