اربعین، بیماری واگیری در عراق گزارش نشد

اربعین، بیماری واگیری در عراق گزارش نشد

خاتون یار: سرپرست اورژانس كشور با اشاره به اینكه امسال و در جریان مراسم اربعین حسینی، بیماری خاصی در عراق، نجف و كربلا مشاهده نشد، در عین حال از آماده باش پرسنل بهداشتی در مرزها جهت ارائه خدمات سلامت هنگام بازگشت زائران به كشور اطلاع داد.به گزارش خاتون یار به نقل از ایسنا، دكتر پیرحسین كولیوند ضمن بازدید از امكانات بهداشتی مرز مهران و پرسنل بهداشتی مستقر در این مرز جهت ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی، اظهار داشت: موج گسترده زائران اربعین در حال بازگشت به كشور هستند و ترافیك از كربلای معلی به سمت مرز مهران بسیار شدید می باشد.

وی با اشاره به اینكه پیش بینی می گردد تا پنجشنبه این ازدحام قابل توجه باشد، اضافه كرد: بر همین مبنا استقرار و ارائه مراقبت های خاص پزشكی و سلامت از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و در این رابطه اقدامات لازم صورت گرفته و مشكلی در بحث ارائه خدمات سلامت وجود ندارد.

سرپرست سازمان اورژانس كشور با تاكید بر اینكه در مراسم اربعین امسال و تا این لحظه بیماری خاص و واگیرداری در عراق، نجف و كربلا گزارش نشده، اظهار داشت: امیدواریم وضعیت به همین منوال پیش رود و زائران به سلامت به كشور بازگردند.

وی همینطور برخی اظهارات در خصوص "دریافت وجه از زائران اربعین در قبال ارائه خدمات سلامت در مرزها" را رد كرد و اظهار داشت: تمام خدمات سلامت ارائه شده به زائران مجانی است و هزینه ای برای آنها ندارد.

همچنین دكتر همتی - رییس دانشگاه علوم پزشكی ایلام از زائران خواست كه در بدو ورود به كشور با پرسنل بهداشتی مستقر در مرزها همكاری داشته باشند و اظهار داشت: امكان دارد بر حسب مورد اگر بیماری خاص و مكشوكی در فردی مشاهده شود، نیاز به نمونه گیری باشد و بر همین مبنا به زائران سفارش می گردد با آرامش بیشتری وارد كشور شده و با همكاران بهداشتی هم همكاری كنند.

وی هم با تاكید بر اینكه تا كنون بیماری خاصی در زوار مشاهده نشده، ابراز امیدواری كرد كه این روند تا بازگشت همه زائران به كشور ادامه داشته باشد.
1397/08/09
20:49:05
3.3 / 5
5227
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
خدا رو شکر
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان