صدمه های كبدی مصرف الكل را بشناسید

صدمه های كبدی مصرف الكل را بشناسید

خاتون یار: رییس شبكه هپاتیت ایران اظهار داشت: مصرف الكل به هر مقدار می تواند برای كبد مضر باشد و خطر مصرف الكل در زنان شدیدتر است.


دكتر سید موید علویان در گفت وگو با ایسنا، به مضرات مصرف الكل بخصوص در بیماران مبتلا به هپاتیت سی، اشاره و اظهار نمود: مصرف الكل نه تنها سبب صدمه كبدی می شود، بلكه با درمان هپاتیت سی هم تداخل دارد. مصرف الكل تولید چربی را در كبد افزایش داده و این مورد به صدمه كبدی و سیروز منجر می گردد. باید توجه كرد كه مصرف الكل منجر به تداخل در نوسازی كبد می گردد.
وی با اشاره به اینكه هرچه مقدار بیشتری الكل مصرف شود، خطر صدمه كبدی هم بیشتر خواهد بود، اضافه كرد: نوع الكل مصرفی ارتباطی به ایجاد ضایعه ندارد، بلكه همه مشروبات الكلی مضر هستند و در صورت ادامه مصرف الكل، امكان تجویز دارو جهت كنترل هپاتیت سی وجود ندارد. ازاین رو همه نوع مشروب الكلی و مصرف آن به هر مقدار برای كبد مضر است.
رییس شبكه هپاتیت ایران همینطور اظهار داشت: اثرات مصرف الكل و مبتلا شدن به هپاتیت سی خطر صدمه كبد را دوچندان می كنند. در بیماران مبتلا به هپاتیت مزمن سی كه الكل می نوشند، خطر بروز سیروز (تنبلی كبد) و سرطان كبد بیشتر و زودتر است. همینطور خطر مصرف الكل در زنان شدیدتر است.
علویان با اشاره به اینكه مصرف الكل حتی در مقادیر كم، مضر است، اظهار داشت: واقعا مصرف الكل به هر مقدار می تواند برای كبد مضر باشد. باید دقت كرد كه مصرف الكل خطر مسمومیت با استامینوفن را هم بالا می برد.1397/08/07
14:15:01
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: بیمار , دارو , درمان , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان