خشكسالی به قاره سبز هم رسید!، خشك شدن اروپا را اینجا ببینید

خشكسالی به قاره سبز هم رسید!، خشك شدن اروپا را اینجا ببینید

خاتون یار خشكسالی به قاره سبز هم رسید!، خشك شدن اروپا را اینجا ببینید


به گزارش خاتون یار به نقل از خبر آنلاین؛ افزایش دما اروپا در تابستان امسال فقط در چند هفته مزارع سبز این كشور را به بیابان های قهوه ای تبدیل نموده است.
خشكسالی روی محصولات كشاورزی قسمت های مختلف اروپا بخصوص بخش شمالی این قاره تاثیر های مخربی داشته است. این خشكسالی علل مختلفی داشته، تغییراقلیم یكی از عوامل اصلی آن بوده و البته راه هایی برای مقابله با آن هم وجود دارد.
خشكسالی اروپا چقدر شدید است؟
اطلاعات سازمان هواشنانسی جهانی نشان داده است كه افزایش ركوردشكن دما و كاهش میزان بارندگی در بخش اول تابستان امسال این خشكسالی را اروپا بوجود آورده است. به صورتی كه ادعا شده كه ماه های می و آوریل امسال گرمترین دمای خویش را امسال تجربه كرده اند، این روند در تابستان هم ادامه پیدا كرد.
برای مثال دمای قطب شمال امسال به ۳۰ و دمای نروژ به ۳۳.۵ درجه رسیدند و هر دو یك ركورد را شكاستند. حتی كشور فنلاند هم گرمترین جولای تاریخش را تجربه نمود.
چه چیزی عامل این وضعیت بود؟
دانشمندان انگشت اشاره به سمت تغییراقلیم و یك سیستم آب و هوای پرفشار گرفته اند. هنوز مشخص نمی باشد كه در بلندمدت هم این روند ادامه پیدا می كند یا نه.
محققان به دنبال این هستند كه آیا تغییراقلیم منجر به تغییر دمای آب دریاها و در نتیجه تغییر كامل در چرخه های جو و الگوهای آب و هوایی شده است یا نه.
یعنی تغییراقلیم در خشكسالی اروپا نقش داشته؟
جین پاسكال محقق تغییراقلیم در پاسخ به این سوال اظهار داشت: «قطعا این خشكسالی توسط تغییراقلیم شدیدتر شده است و متاسفانه این اتفاقات در آینده متداول تر می گردد.»
او اضافه كرد: «نقشه ای كه اروپا برای مقابله با تغییراقلیم كه در سال ۲۰۱۵ در پاریس به آن رسید هنوز ۳ سال پس از كنفرانس پاریس اجرایی بروزرسانی نشده و این عامل شرمساری است. میزان بلندپروازی كه اكنون در اروپا وجود دارد هنوز برابر با هدف اصلی توافق پاریس كه می گوید دمای زمین نباید بیش از ۱.۵ درجه افزایش پیدا كند، نیست.»
پاسكال افزود: «هنوز برای مقابله با سناریو بدبینانه دیر نشده اما بطور قطع برای مقابله با نتایج تغییراقلیم دیر شده است، دیده شدن نتایج تغییراقلیم شروع شده است و اقداماتی كه برای مقابله با آن باید انجام بدهیم باید بسیار قوی تر از اقدامات كنونی باشد.
چه اقداماتی برای مقابله با خشكسالی انجام شده است؟
د برای مقابله با وضعیت خشكسالی اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است كه حقوق كشاورزان زودتر از زمان مقرر شده پیش پرداخت گردد.
قرار است كشاورزان ۷۰درصد درآمد و ۸۵ درصد پول پرداخت شده برای توسعه مناطق روستایی را دو ماه زودتر دریافت نمایند. همینطور مقرر است در زمین های كه معمولا محصولات مختلفی تولید می شده آن ها به دام خود غذا بدهند.
خشكسالی چه پیامدهایی برای اروپا داشت؟
كشاورزان اروپایی با یكی از بدترین شرایط نسل خود روبرو شده اند، به صورتی كه میزان تولید برخی محصولات در آنجا به زیر ۵۰درصد رسیده است.
انجمن تولیدكننده های میوه و سبزیجات اروپا در این رابطه توضیخ داد: «با ادامه روند افزایش دما و خشك تر شدن آن در ماه جولای، میزان تولید محصولات كشاورزی در اروپا به شدت كاهش پیدا كرده. امروز وضعیت تولیدكنندگان محصولات كشاورزی به جدی ترین حالتی كه در ۴۰ سال قبل تجربه كرده اند رسیده است.»
همچنین شك شركت اروپایی اخطار داده بود كه به دلیل كاهش تولید امكان دارد صنعت سیب زمینی سرخ كرده با كمبود سیب زمینی بزرگ مواجه شود.
هنوز مشخص نمی باشد كه این خشكسالی روی قیمت خرید توسط مصرف كننده هم تاثیر بگذارد یا نه، اما كشاورزان حالا هم از این مورد صدمه دیده اند.
گفتنی است انتظار می رود در نروژ هم قیمت برق به علت وابستگی به نیروگاه های آبی افزایش پیدا كند.


Video/Audio Link

1397/05/21
13:23:24
5.0 / 5
4529
تگهای خبر: محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان