نقشه ذرات مغناطیسی موجود در مغز انسان تهیه شد

نقشه ذرات مغناطیسی موجود در مغز انسان تهیه شد

خاتون یار: تهران - محققان دانشگاه مونیخ در آلمان برای نخستین بار توانستند نقشه ذرات مغناطیسی موجود در مغز انسان را تهیه كنند. در این تحقیقات مشخص شد ذرات مغناطیسی مغز در ساقه مغز و مخچه متمركز هستند.


به گزارش روز چهارشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری اسوشیتدپرس، به قول محققان ذرات مغناطیسی مغز به صورت نامتقارن توزیع شده اند و مغز انسان از این عدم تقارن در واكنش های حسی به جهت گیری های فضایی و هم شناسایی محل صدا استفاده می نماید.
در این تحقیقات نحوه توزیع ذرات مغناطیسی در مغز با مطالعه نمونه های به دست آمده از مغز 7 انسان بعد از مرگ آن ها، مشخص شد. با بررسی نتایج این تحقیقات مشخص شد مغز انسان ابزار لازم برای احساس مغناطیسی را در اختیار دارد، اما تعداد ذرات مغناطیسی موجود در مغز برای تولید یك سیگنال مغناطیسی قدرتمند كه دارای كاربردهای بیولوژیكی باشد، كافی نیست.
محققان قصد دارند نقشه ذرات مغناطیسی موجود در مغز پستانداران دریایی مانند وال ها را كه هزاران كیلومتر در اقیانوس های جهان مهاجرت می كنند، تهیه كنند تا مشخص شود كه آیا توزیع ذرات مغناطیسی در مغز این جانوران هم نامتقارن است یا ساختار آن ها به گونه دیگری است.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Scientific Reports انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/05/10
15:02:09
5.0 / 5
5138
تگهای خبر: تحقیقات , علمی , مغز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان