معاون وزیر بهداشت:

نگاهمان به حوزه بهداشت و درمان 20 سال آینده است

نگاهمان به حوزه بهداشت و درمان 20 سال آینده است

خاتون یار: همدان- معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: هدف ما فقط تولید بیمارستان نیست، بلكه باید برنامه های ما جامع تر و نگاهمان برای 20 سال آینده به حوزه بهداشت و درمان باشد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایرنا، قاسم جان بابایی روز شنبه در جریان بازدید از بیمارستان خیرساز 96 تختوابی ملایر و بخش های مختلف بیمارستان های امام حسین(ع) و مهر این شهر، تصریح كرد: برای تحقق راهبرد یاد شده باید از ظرفیت خیران برای تجهیز كردن تخت های بیمارستان ها استفاده نماییم.
وی تصریح كرد: در راه ترسیم شده اگر مقرر است ملایر قطب درمانی جنوب استان همدان شود، باید برای 20 سال آینده آن تصمیم گیری شود.
جان بابایی تصریح كرد: ملایر با عنایت به اینكه دومین شهر بزرگ استان همدان و دارای خیران بسیار بزرگی است، باید از این ظرفیت در حوزه بهداشت و درمان استفاده نماید.
وی با اشاره به بازدید انجام شده از بیمارستان امام حسین(ع) این شهر بیان كرد: مشكل اصلی این بیمارستان اورژانس و اتاق عمل است كه در اولویت وزارت بهداشت و درمان قرار دارد.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ادامه داد: تجهیز و تكمیل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) جزء تعهدات وزارت بهداشت و درمان است تا هر چه سریعتر با عنایت به نیاز مردم این شهر و شهرستان های همجوار به بهره برداری برسد.
جان بابایی اضافه كرد: هتلینگ بخش های باقیمانده بیمارستان امام حسین(ع) هم جزء تعهدات ماست كه در این راستا اعتبارات لازم را در اختیار دانشگاه علوم پزشكی همدان قرار می دهیم تا برای تكمیل این طرح هزینه شود.
وی بیمارستان مهر ملایر را یكی از بیمارستان های خوب استان همدان دانست و اظهار داشت: با عنایت به اینكه این بیمارستان، تخصصی زنان است، لزوم دارد اطفال هم در كنار آن با عنوان بیمارستان مادر و كودك باشد.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی ادامه داد: تجهیزات بیمارستان مهر ملایر هم جزء تعهدات به حساب می آید كه تامین خواهد شد تا بتوانیم در كنار این تجهیزات بخش LDR را هم به بهره برداری برسانیم.
جان بابایی با تقدیر از اقدام شایسته خیران ملایری در ورود به حوزه سلامت، در بازدید از بیمارستان در حال ساخت 96 تختخوابی خیرساز توسط حاج حسن توكلی بیان كرد: با عنایت به اینكه این طرح خیرساز چارت بیمارستانی دارد، باید یك باز آرایی در تخت های این بیمارستان صورت گیرد و بخش ها و رشته های آن مشخص شود.
جان بابایی اظهار داشت: جمع بندی برای این بیمارستان را به جلسه دیگری با حضور نمایندگان مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی همدان، تیم دانشگاه و خیر ملایری موكول می نماییم تا بعد از بازدید و ارزیابی گروه كارشناسی بتوانیم تصمیم بهتر و اساسی تری بگیریم.
وی تصریح كرد: سیاستگذاری كلی برای ملایر با عنایت به اینكه شهرهای اطراف هم از خدمات بهداشتی و درمانی این شهرستان استفاده می نمایند، در جلسه دیگری با مطالعه و كار كارشناسی بیشتر اعمال نظر می نماییم.
جان بابایی قول مساعد داد: بعد از مهندسی تخت های بیمارستانی ملایر، بر مبنای شكلی كه طراحی می شود، نیروهای متخصص هم با عنایت به ظرفیت های خوب ملایر تامین گردد.
وی همینطور راه اندازی بخش شیمی درمانی در این شهرستان را یكی از ضروت ها برشمرد و اضافه كرد: جهت راه اندازی این بخش وزارت بهداشت و درمان هم كمك می نماید.
جان بابایی اجرای طرح تحول نظام سلامت را مهمترین دستاورد اجتماعی دولت تدبیر و امید عنوان نمود و اظهار داشت: این طرح باید از سوی دولت و مجلس صیانت شود و استمرار داشته باشد.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بیان كرد: این طرح با حمایت دولت و مجلس خوب آغاز شد و با عنایت به وجود طرح های بسیار زیاد در كشور، نیاز است منابع آن هم به موقع تامین گردد تا شاهد تحولات بیشتری در این حوزه باشیم.
به گزارش خاتون یار به نقل از ایرنا، ملایر دارای 2 بیمارستان دولتی امام حسین(ع) و مهر و یك بیمارستان تامین اجتماعی دكتر غرضی و كلینیك تخصصی است.
در حال حاضر 400 تخت فعال در بیمارستان های این شهرستان به بیماران خدمات ارائه می دهد.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی امروز در جریان این بازدیدهای خود قول مساعد داد كه كمك های لازم در مواردی همچون تجهیز و تكمیل اورژانس، هتلینگ اتاق عمل و بخش 34 تختخوابی بیمارستان امام حسین(ع)، تجهیز بیمارستان مهر، مركز غربالگری و آنژیوگرافی این شهرستان از جانب وزارت بهداشت صورت گیرد.
7528/2090


1397/04/10
14:15:04
5.0 / 5
4900
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان