۴۵۰ شركت دانش بنیان ایرانی محصول تجاری شده در بازار دارند

۴۵۰ شركت دانش بنیان ایرانی محصول تجاری شده در بازار دارند

خاتون یار: تهران- مدیركل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان این كه شركت های دانش بنیان ایرانی حوزه سلامت موفق به تولید محصولاتی مانند بافت های مختلف بدن نظیر پوست، دریچه قلب، غضروف و پودر استخوان شده اند، از تجاری سازی تولیدات صدها شركت دانش بنیان فعال در این حوزه اطلاع داد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایرنا، دكتر حسین وطن پور روز یكشنبه در نشست خبری سومین رویداد علمی اینوتك سلامت در دانشگاه علوم پزشكی ایران با بیان این كه محصولات جدید در داخل تولید و وارد بازار داخلی و خارجی شده اند، تصریح كرد: به همت شركت های دانش بنیان در مرز دانش حركت می نماییم.

** فعالیت 52 شركت دانش بنیان صادراتی در حوزه سلامت
وطن پور با اشاره به این كه 52 شركت دانش بنیان در حوزه سلامت محصولات خویش را صادر می كنند، اظهار داشت: این تعداد شركت دانش و یا محصول تولیدی خویش را وارد بازارهای بین المللی كرده اند.
وی تعداد شركت های دانش بنیان ثبت شده را بیش از 3 هزار و 500 شركت اعلام نمود و اظهار داشت: از این تعداد حدود یك هزار و 50 شركت در حوزه سلامت فعالیت دارند.
وطن پور همینطور با بیان این كه هم اكنون 450 شركت دانش بنیان در حوزه سلامت، محصول تجاری شده دارند،
اظهار داشت كه دو هزار و 700 محصول تولیدی دانش بنیان وارد بازار شده است.
وی از تولید 21 قلم داروی بایولوژیك در كشور هم اطلاع داد و اظهار داشت: این تعداد دارو 650 میلیون دلار در سال صرفه جویی ارزی به همراه دارد كه این عدد در حوزه تجهیزات پزشكی بزرگ تر است.
وطن پور با اشاره به اینكه با عنایت به فشارهای خارجی حوزه فناوری سلامت رسالت خاصی برعهده دارد، اظهار داشت: تعداد زیادی از شركت های دانش بنیان محصولات تحریمی در حوزه تجهیزات پزشكی را در داخل كشور تولید می كنند و با عنایت به مشكلات جدی كه در آینده امكان دارد در واردات این محصولات تولید شود، فعالیت این شركت ها بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: با عنایت به شرایط كشور، لازم است تلاش های بیشتری نسبت به گذشته در حوزه فناوری سلامت با استفاده از تجارب دانشگاه ها اعم از پزشكی و غیر پزشكی صورت گیرد.
رئیس انجمن علمی جنین شناسی ایران هم به تلاش های فراوان وزارت بهداشت و دانشگاه ها از سال های گذشته در حوزه كارآفرینی و فناوری اشاره نمود و اظهار داشت: بسترهای لازم برای توسعه مراكز رشد و علمی دانشگاهی در حوزه فناوری سلامت فراهم گشته است.
دكتر محمدمهدی آخوندی تصریح كرد: شركت های دانش بنیان با حمایت های لازم به ساخت محصولات مورد نیاز كشور اقدام نموده اند.
وی با اشاره به برگزاری سومین رویداد ملی اینوتك سلامت از 14 تا 16 تیرماه امسال در بوستان گفتگو، اظهار داشت: این رویداد به دنبال نهادینه كردن، آموزش، علم و صنعت در كشور است تا شركت های فناورانه با استفاده از این فرصت روند مطلوب تری را داشته باشند.
علمی*1201* 2017


1397/04/04
13:22:59
5.0 / 5
5314
تگهای خبر: پزشك , پوست , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان