همایش بین المللی سرطان ریه در اصفهان برگزار می گردد

همایش بین المللی سرطان ریه در اصفهان برگزار می گردد

خاتون یار: اصفهان- اولین همایش بین المللی و سومین همایش سراسری ؛سرطان های ریه و اقدامات مداخله ای ریوی؛ 30 خرداد تا اول تیر امسال در اصفهان برگزار می گردد.


به گزارش خاتون یار به نقل از ایرنا، این همایش بین المللی توسط گروه فوق تخصصی بیماری های ریه دانشكده پزشكی دانشگاه علوم پزشكی اصفهان و انجمن متخصصین ریه ایران در مركز همایش های بیمارستان میلاد اصفهان به مدت سه روز برگزار می گردد.
انجمن برونكولوژی و اقدامات مداخله ای ریوی اروپا، دانشگاه پزشكی پاراسِلساس (Paracelsus Medical) اتریش و مركز ملّی 'شهر امید' (City of Hope) آمریكا هم در برگزاری این همایش همكاری دارند.
هدف از برگزاری این نشست علمی، عرضه آخرین یافته های علمی و پژوهشی در زمینه سرطان ریه و اقدامات مداخله ای ریوی است و كارگاه های آموزشی هم درباره آخرین روش های در رابطه با اقدام های مداخله ای ریوی برگزار می شود.
محورهای همایش شامل روش های نوین تشخیصی در سرطان های ریوی، اقدامات مداخله ای در سرطان های ریوی، جایگاه پت اسكن در سرطان های ریه، روش های برخورد با متاستازهای ریوی، ایمنی درمانی (Immunotherapy)و درمان هدفمند (Targeted Therapy) در سرطان های ریه و حمایت جامع دوره آخر حیات در بیماران مبتلا به سرطان های ریه است.
سرطان به عنوان سومین عامل مرگ و میر در كشور در سال های گذشته تعداد زیادی از زنان و مردان و خانواده های آنها را گرفتار كرده است.
سرطان به مجموعهٔ بیماری هایی اتلاق می گردد كه از تكثیر مهار نشدهٔ سلول ها پدید می آید و شامل همه انواع تومورهای بدخیم می گردد كه در پزشكی، آنها را بیشتر با نام نئوپلاسم می شناسند.
سرطان ریه جزو 10 سرطان شایع در كشورمان است كه استعمال دخانیات و آلودگی هوا همچون دلایل بروز این بیماری اعلام شده است.
سرطان های ریه بر مبنای نوع وابسته به بافت شناسی رده بندی می شوند؛ این رده بندی برای تعیین نوع مدیریت بیماری و پیش بینی نتایج بیماری حائز اهمیت است.
بیشتر سرطان های ریه كارسینوماها هستند یعنی بدخیمی هایی كه در نتیجه بافت پوششی پدید می آیند.
ت/3011 / 1339


1397/03/15
15:01:25
5.0 / 5
5020
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان خاتون یار

خاتون یار

تگهای خاتون یار

khatoonyar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خاتون یار محفوظ است

خاتون یار خاتون یار

همه چیز درباره زنان